შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს, დიდუბე-ჩუღურეთის მთავარი სამმართველოსა და ისანი-სამგორის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 4 პირი დააკავეს.
დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების, ასევე, ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის და გასაღების მცდელობის ბრალდებით დაკავებული არიან: 1994 წელს დაბადებული ს.ვ., 2006 წელს დაბადებული დ.შ., 2006 წელს დაბადებული ა.კ. და წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი 1979 წელს დაბადებული ჰ.ა..
სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებული პირების პირადი, საცხოვრებელი სახლებისა და დამხმარე სათავსოს ჩხრეკისას, ასევე, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან, სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალებები: "ჰეროინი", „მარიხუანა“, "ტრამადოლი", ფსიქოტროპული ნივთიერებები და ელექტრო სასწორი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის, 260-ე, 261-ე, 273-ე, 273-ე პრიმა და 19-273-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.

• Police arrested 4 people on drug charges in Tbilisi
Officers of Tbilisi Police Department's Main Investigation Division, Didube-Chughureti and Isani-Samgori Police Main Divisions, as a result of operational measures and investigative actions conducted at different times, arrested 4 people on drug charges.
The following persons are detained on charges of illegal purchase, storage and attempted sale of a large amount of narcotic drugs and psychotropic substances: S.V., born in 1994, D.Sh., born in 2006, A.K., born in 2006, and H.A., born in 1979, who has been convicted many times in the past.
Law enforcement officers seized various types of narcotics: "heroin", "marijuana", "tramadol", psychotropic substances and an electric scale as evidence during conducted personal searches, residential and auxiliary premises, as well as from the locations indicated by them.
The investigation is underway under Articles 260, 261, 273, 273-prima and 19-273(1) of the Criminal Code of Georgia.