შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი-სამგორის, გლდანი-ნაძალადევისა და ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოების თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 4 პირი დააკავეს.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის, გასაღების, გასაღების მომზადებისა და მცდელობის ბრალდებით დაკავებულები არიან: 1989 წელს დაბადებული გ.ს., 2002 წელს დაბადებული გ.ს, 1999 წელს დაბადებული ნ.კ. და წარსულში ნასამართლევი, ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი 1963 წელს დაბადებული რ.გ.
დანაშაული 20-წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
პოლიციამ მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, რამდენჯერმე განახორციელა ნარკოტიკების საკონტროლო შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვების ფარული აუდიო-ვიდეო ჩაწერა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების, პირადიდა საცხოვრებელი ბინების ჩხრეკის შედეგად და ჩატარებული საგამოძიებო ექსპერიმენტის დროს, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ განთავსებული ნარკოტიკული საშუალებები „ალფა-პვპ", „ბუპრენორფინი", „კლეფედრონი", „მეთადონი" „ამფეტამინი“, „მეტამფეტამინი“ და „მდმა".

• Police arrested 4 people on drug charges in Tbilisi
Officers of Isani-Samgori, Gldani-Nadzaladevi and Old Tbilisi Police Main Divisions of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions conducted at different times, arrested 4 people on drug charges.
The following persons are detained on charges of illegal purchase, storage, sale, preparation and attempted selling of drugs in a particularly large amount: G.S., born in 1989, G.S., born in 2002, N.K., born in 1999, and R.G., born in 1963, who has a previous conviction and is currently on probation.
Based on the judge's ruling, the police carried out several undercover drug purchases and secretly recorded the aforementioned purchases.
As a result of the search of the personal search and search activities conducted in residential apartments and during the investigative experiment, law enforcement officers seized the following drugs for sale from the locations indicated by them as evidence: "Alpha-PVP", "Buprenorphine", "Clephedrone", "Methadone", "Amphetamine", "Methamphetamine" and "MDMA".
An electric scale, adhesive tapes and polyethylene packages were also seized as evidence.
The investigation is in progress under Articles 260, 18-260 and 19-260 of the Criminal Code of Georgia.