• პოლიციამ თბილისში, სამცხე-ჯავახეთში, გურიასა და მესტიაში უკანონო ცეცხლსასროლი ია...
პოლიციამ თბილისში, სამცხე-ჯავახეთში, გურიასა და მესტიაში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბოლო პერიოდში, თბილისში, სამცხე-ჯავახეთში, გურიასა და მესტიაში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღეს, დაკავებულია 4 პირი.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა 1986 წელს დაბადებული ლ.მ., ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს. პოლიციამ, დაკავებულის საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, ცეცხლსასროლი იარაღი და მჭიდი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის მესტიის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1971 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ს.ი. დააკავეს. სამართალდამცველებმა, ბრალდებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღი, მჭიდი და 12 ვაზნა ამოიღეს.
სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების ბრალდებით, უცხო ქვეყნის მოქალაქე - 1983 წელს დაბადებული ი.ბ. ახალქალაქში დააკავეს.
პოლიციამ დაკავებულის პირადი და ავტომობილის ჩხრეკისას ცეცხსასროლი იარაღი, მჭიდი და 11 ვაზნა ამოიღო.
გურიის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა 1973 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი მ.კ, ჩოხატაურში, საკუთარ საცხოვრებელ სახლში დააკავეს. პოლიციის მიერ ბრალდებულის საცხოვრებელ სახლში ჩატარებულ ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოღებულია: მაკაროვის სისტემის ცეცხლსასროლი იარაღი და 8 ვაზნა.

• The police seized illegal firearms and ammunition in Tbilisi, Samtskhe-Javakheti...
The police seized illegal firearms and ammunition in Tbilisi, Samtskhe-Javakheti, Guria and Mestia regions
Employees of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational search measures and investigative activities, have recently seized illegal firearms and ammunition in Tbilisi, Samtskhe-Javakheti, Guria and Mestia regions, 4 persons have been arrested.
Employees of Vake-Saburtalo main division under Tbilisi Police Department arrested L.M. (DoB 1986) in Tbilisi for illegal purchase and storage of firearms. The police, during the search of the apartment of the detainee, seized firearm and cartridge as evidence.
Officers of Mestia district division of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department, as a result of operational and investigative activities detained previously convicted and currently on probation S.I. (DoB 1971). As a result of search activities held in detainee’s house, the law enforcement officers seized a firearm, a cartridge and 12 cartridges.
The employees of the Samtskhe-Javakheti Police Department, detained a foreign citizen - I.B. (DoB 1983) in Akhalkalaki on charges of illegal purchase, storage and carrying of firearms.
During the search of the detainee's personal search and search held in his vehicle, police seized a firearm, cartridge and 11 magazines.
Employees of Guria Police Department arrested previously convicted M.K. (DoB 1973), at his home in Chokhatauri. As a result of the search conducted by the police in the house of the accused person, Makarov firearm and 8 cartridges were seized.
The crime crimes envision up to 7 years of imprisonment.
The investigation is being conducted under Article 236, part III and IV of the Criminal Code of Georgia, which refers to the illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition.