• პოლიციამ თბილისში ვერაზე მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ინტენსიური ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 2021 წლის 15 სექტემბერს, თბილისში, ანჯაფარიძის ქუჩაზე მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი გახსნეს.
საქმეზე ჩატარებული გამოძიებით დადგინდა, რომ 2000 წელს დაბადებული ა.ჭ. და 1999 წელს დაბადებული გ.კ., 1999 წელს დაბადებული ნ.კ.-ს მკვლელობის განზრახვით, წინასწარ შემუშავებული გეგმის მიხედვით მოქმედებდნენ. კერძოდ, მიმდინარე წლის 15 სექტემბერს, აღნიშნული პირები ნაქირავები ავტომანქანით თბილისში, ვერიკო ანჯაფარიძის ქუჩაზე მივიდნენ და ნ.კ.-ს ჩაუსაფრდნენ.
საქმეზე მოპოვებული მტკიცებულებებით, ასევე დადგინდა, რომ ა.ჭ.-მ ნ.კ.-ს მიმართ ცეცხლსასროლი იარაღიდან 10-ზე მეტი გასროლა განახორციელა და შემთხვევის ადგილიდან გ.კ.-სთან ერთად, ნაქირავები ავტომანქანით მიიმალა.
სხეულზე მიყენებული დაზიანებებით ნ.კ. საავადმყოფოში მიყვანის შემდეგ გარდაიცვალა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე მუხლით და 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.
ა.ჭ.-ს და გ.კ.-ს ადგილსამყოფელის დადგენის და მათი დაკავების მიზნით ტარდება კომპლექსური ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებები.

• Police solved the fact of premeditated murder on Vera in Tbilisi
The officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of intensive operative-investigative activities, solved the fact of premeditated murder that took place on Anjaparidze Street in Tbilisi on September 15, 2021.
In the course of investigation, it was established that A.Ch. (DoB 2000) and G.K. (DoB 1999), acted according to previously elaborated plan to murder N.K. (DoB 1999). In particular, on September 15 of the current year, the mentioned persons rented a car and drove to the direction of Veriko Anjaparidze Street in Tbilisi to ambush N.K.
Based on the evidence obtained in the case, it was also established that A.Ch. made more than 10 shots to the direction of N.K. and fled from the place of crime along with G.K. by the rental car.
Due to the received body injuries, N.K. died after being transferred to the hospital.
Investigation is in progress under articles 108, III and IV parts and 236 of the Criminal Code of Georgia.
In order to determine the whereabouts of A.Ch. and G.K. and to arrest them, complex operative-search and investigative activities are underway.