• პოლიციამ წეროვანში მომხდარი დაჭრის ფაქტი გახსნა- დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1985 წელს დაბადებული გ.მ. დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ გ.მ.-მ მიმდინარე წლის 15 დეკემბერს, სოფელ წეროვანში, საყოფაცხოვრებო ნიადაგზე მომხდარი კონფლიქტის შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღით ჭრილობები მიაყენა თავის მეზობლებს: 1983 წელს დაბადებულ ა.მ.-ს, 1990 წელს დაბადებულ გ.მ.-ს და 1964 წელს დაბადებულ ზ.მ.-ს. სამივე მათგანი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი სამედიცინო მკურნალობა ჩაუტარდათ.
სამართალდამცველებმა გატარებული ღონისძიებების შედეგად, გ.მ. დააკავეს, დანაშაულის ჩადენის იარაღი, ნივთმტკიცების სახით არის ამოღებული.

• Police solved the fact of wounding in Tserovani - one person detained
The officers of Mtskheta-Mtianeti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained G.M. (DoB1985), as a result of operative and investigative activities for the attempted premeditated murder committed under aggravating circumstances.
The investigation established that on December 15 of the current year, in the village of Tserovani, as a result of a domestic conflict, G.M. inflicted gunshot wounds to his neighbors- A.M. (DoB 1983), G.M. (DoB1990) and Z.M. (DoB1964); All three persons have been transferred to the hospital where they received appropriate medical treatment.
As a result of police activities, the law enforcers arrested G.M. the weapon of the crime is seized as evidence.
The investigation is underway under Article 19-109, Part I, Subparagraph “B” of the Criminal Code of Georgia.