• პოლიციამ ცეცხლსასროლი იარაღის, საბრძოლო მასალის, ფეთქებადი ნივთიერებისა და ასაფე...
პოლიციამ ცეცხლსასროლი იარაღის, საბრძოლო მასალის, ფეთქებადი ნივთიერებისა და ასაფეთქებელი მოწყობილობის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით სამეგრელოში 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, პოლიციის მიერ ძებნილი პირის, ბადრი ესებუას ძმა - 1982 წელს დაბადებული ბ.ე. ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთ სოფელში, ცეცხლსასროლი იარაღის, საბრძოლო მასალის, ფეთქებადი ნივთიერებისა და ასაფეთქებელი მოწყობილობის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს.
ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე, ვინაიდან არსებობდა ვარაუდი, რომ ბ.ე.-ს მიმალვაში მყოფ ძმასთან ჰქონდა კონტაქტი და მისთვის უნდა გადაეცა სხვადასხვა ნივთები, პოლიციის მიერ მის მიმართ ხორციელდებოდა ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიება - ვიზუალური კონტროლი. ღონისძიების მიმდინარეობისას ბ.ე.-მ მიმალვა სცადა, რა დროსაც პოლიციამ ის დააკავა.
დაკავებულის კუთვნილი, „ბმვ“-ს მარკის ავტომანქანის ჩხრეკის შედეგად ამოღებულია 2 ხელყუმბარა, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღისთვის განკუთვნილი ვაზნები, საძილე ტომარა, კვების პროდუქტები და ტანსაცმელი.
საბრძოლო მასალის, ფეთქებადი ნივთიერების და ასაფეთქებელი მოწყობილობის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლით მიმდინარეობს.

• Police detained one person in Samegrelo region for illegal purchase-keeping and ...
Police detained one person in Samegrelo region for illegal purchase-keeping and carrying of firearm, ammunition, explosive materials and explosive device
The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-investigative activities detained brother of currently wanted Badri Esebua - B.E. (DoB 1982). Detention took place in one of the villages of Zugdidi municipality. B.E. was detained for illegal purchase-keeping and carrying of firearm, ammunition, explosive materials and device.
On the basis of the operative information and considering that B.E. supposedly had contacts with his brother who was wanted by police and was planning to hand over various items to him, police conducted operative-search measures against the mentioned person as well as visual control activities. During the operation B.E. attempted to flee from the place of crime, however was detained by police.
As a result of the search activities held in detainee’s BMW- made vehicle, police seized 2 hand grenades, magazines for the automatic weapon, sleeping bag, food products and clothes.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase-keeping and carrying of firearm, ammunition, explosive materials and device, crime envisaged under the article 236 of the Criminal Code of Georgia.