• პოლიციამ თვითიზოლაციის წესების დარღვევისთვის იძულებით კარანტინში კიდევ 28 ადამია...
შინაგან საქმეთა სამინისტრო, საქართველოს მთავრობის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილებისა და რეკომენდაციების აღსრულების მიზნით, 24-საათიან, საგანგებო რეჟიმში მუშაობას განაგრძობს. სამინისტროს თანამშრომლები, დაავადებათა კონტროლის ეროვნულ ცენტრთან ერთად, ახალი კორონავირუსის შესაძლო გავრცელების პრევენციის მიზნით, საქართველოს მასშტაბით, თვითიზოლაციაში მყოფი მოქალაქეების მონიტორინგს აქტიურად ახორციელებენ.
ერთობლივი მონიტორინგის შედეგად, თვითიზოლაციის წესების დარღვევის კიდევ 28 ახალი ფაქტი გამოვლინდა.
იმერეთის, სამეგრელოს, კახეთის, მცხეთა-მთიანეთის, ქვემო ქართლის, შიდა ქართლის, სამცხე-ჯავახეთის, გურიისა და აჭარის რეგიონებიდან, ასევე, თბილისიდან მოქალაქეები, რომლებმაც თვითიზოლაციის წესები დაარღვიეს, საკარანტინო ზონაში იძულებით არიან გადაყვანილი.
ამ დროისათვის, თვითიზოლაციის წესების დარღვევის გამო, საკარანტინო ზონებში, იძულების წესით, ჯამში, 127 ადამიანია გადაყვანილი.

• 28 persons transferred to quarantine zones for violating self-isolation rules
In order to fulfill recommendations and decisions of the Interagency Coordinating Council of the Government of Georgia, The Ministry of Internal Affairs continues to operate in round-the-clock regime along with the National Center for Disease Control (NCDC) to prevent the possible spread of the new Coronaviruses and closely monitors citizens in self-isolation. As a result of the joint monitoring activities 28 new facts of violating self-isolation rules have been revealed.
Citizens from Tbilisi, Imereti, Samegrelo, Kakheti, Mtskheta-Mtianeti, Kvemo Kartli, Shida Kartli, Samtskhe-Javakheti, Guria and Adjara regions have been transferred to the quarantine zones for violating self-isolation rules.
At this moment 127 persons are placed at the quarantine zone in total for violating rules for self-isolation.