• პოლიციამ ვარკეთილში მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი-სამგორის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ - სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ვარკეთილში მომხდარ დაჭრის ფაქტზე, 1978 წელს დაბადებული მ.დ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ალკოჰოლის ზემოქმედების ქვეშ მყოფმა ბრალდებულმა, ვარკეთილში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, მეგობარი -1978 წელს დაბადებული კ.მ. ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით ქვედა კიდურის არეში დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაჭრილი მამაკაცი სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი მკურნალობა უტარდება. მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება. სამართალდამცველებმა მ.დ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავეს.
პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - გლუვლულიანი თოფი ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.
ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანებისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 118-ე და 236-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• Police solved the fact of wounding in Varketili on a hot trail - 1 person has be...
The officers of Isani-Samgori Police Main Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained M.D. (DoB 1978), for wounding which took place in Varketili as a result of operative-investigative activities.
The investigation established that detainee, who was under the influence of alcohol, wounded his friend K.M. (DoB DoB 1978) with a firearm in the leg area and fled from the crime scene.
The wounded man was transferred to a medical facility where he underwent appropriate medical treatment. His life is not in danger. Law enforcers arrested M.D. several hours after the incident, he was arrested as a result of immediate police activities.
Police seized the weapon of the crime - a smooth-bore shotgun as evidence.
Investigation is in progress on the fact of inflicting minor damage to health on purpose and illegal purchase-keeping-carrying of a firearm, Articles 118 and 236 of the Criminal Code of Georgia.