• პოლიციამ ზუგდიდში უკანონო საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულია 2 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ორი პირი: 1978 წელს დაბადებული, წარსულში სხვადასხვა დანაშაულისთვის მრავალჯერ ნასამართლები ჯ.ქ. და 1966 წელს დაბადებული ბ.თ. დააკავეს. მათ ბრალი საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვასა და ტარებაში ედებათ.
სამართალდამცველებმა ორივე ბრალდებული ზუგდიდში დააკავეს. პოლიციამ, მათი პირადი ჩხრეკისას, სხვადასხვა ტიპის 2 ხელყუმბარა ნივთმტკიცებად ამოიღო.
ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.

The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained two persons as a result of operative-search and investigative activities. The detainees are as follows: several times convicted in past for various offences - J.K. (DoB 1987) and B.T. (DoB1966); The mentioned persons are accused of illegal purchase, storage and carrying of ammunition.
Law enforcers detained both defendants in Zugdidi. During their personal search, the police seized 2 different types of hand grenades as evidence.
Investigation is underway on the fact of illegal purchase-storage-carrying of firearms and ammunition under Article 236, III and IV parts of the Criminal Code of Georgia.