• ქართველმა პოლიციელებმა როტერდამში პოლიციელთა და მეხანძრეთა მსოფლიო ოლიმპიადაზე კ...
ქართველმა პოლიციელებმა როტერდამში პოლიციელთა და მეხანძრეთა მსოფლიო ოლიმპიადაზე კიდევ ორი ოქროს მედალი მოიპოვეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლების გუნდი ნიდერლანდების სამეფოში, ქალაქ როტერდამში მიმდინარე „პოლიციისა და მეხანძრეთა მსოფლიო ოლიმპიადა 2022“-ში მონაწილეობას წარმატებით განაგრძობს. ქართველმა სამართალდამცველებმა საერთაშორისო ოლიმპიადაზე კიდევ 2 ოქროს მედალი მოიპოვეს.
პოლიციელთა და მეხანძრეთა მსოფლიო ოლიმპიადაზე შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის გურიის მთავარი სამმართველოს უფროსი, კობა კობახიძე ძალისმიერ წოლჭიმში, 120 კგ წონით კატეგორიაში პირველ ადგილზე გავიდა და ოქროს მედალი მოიპოვა. კობა კობახიძეს სხვა არაერთი საერთაშორისო სპორტული ტიტული აქვს მოპოვებული.
პოლიციელთა და მეხანძრეთა მსოფლიო ოლიმპიადაზე გაიმარჯვა და ოქროსმედალოსანი გახდა საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომელი გიგა ბერიაშვილი. მან ძიუდოში, 66 კგ წონით კატეგორიაში, ყველა მეტოქეს სძლია და ოქროს მედალს დაეუფლა.
ამ ეტაპზე, შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლების გუნდს „პოლიციისა და მეხანძრეთა მსოფლიო ოლიმპიადა 2022“-ზე 4 ოქროს მედალი აქვს მოპოვებული.

• Employees of the Ministry of Internal Affairs won two more gold medals at the Wo...
Employees of the Ministry of Internal Affairs won two more gold medals at the World Olympic games of Policemen and Firefighters held in the city of Rotterdam
The team of employees of the Ministry of Internal Affairs continues to successfully participate in the "World Olympics of Police and Firefighters 2022" in the city of Rotterdam in the Kingdom of the Netherlands. Georgian law enforcement officers won 2 more gold medals at the International Olympics.
Koba Kobakhidze, head of the Guria Main Division of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs, took first place in the 120 kg weight category and won a gold medal at the World Olympiad of Policemen and Firefighters. Koba Kobakhidze has won many other international sports titles.
Giga Beriashvili, an employee of the Patrol Police Department, won and became a gold medalist at the World Olympics of policemen and firefighters. In judo, in the 66 kg weight category, he defeated all his opponents and won the gold medal.
At this stage, the team of employees of the Ministry of Internal Affairs has won 4 gold medals at the "World Olympiad of Police and Firefighters 2022".