• ქვემო ქართლის პოლიციამ ფონიჭალასა და მარნეულში ნარკოდანაშაულისთვის 2 პირი დაა...
ქვემო ქართლის პოლიციამ ფონიჭალასა და მარნეულში ნარკოდანაშაულისთვის 2 პირი დააკავა - ამოღებულია 1 კილოგრამზე მეტი ნარკოტიკული საშუალება
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1974 წელს დაბადებული ნ.ქ. მარნეულში, ხოლო1992 წელს დაბადებული ლ.კ. ფონიჭალის დასახლებაში დააკავეს.
მათ ბრალად განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა ედებათ.
სამართალდამცველებმა, ფონიჭალის დასახლებაში, ლ.კ.-ის პირადი ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს ,,ჰეროინის“ შემცველი 700 გრამი ნარკოტიკული საშუალება.
რაც შეეხება ნ.ქ.-ს, პოლიციამ იგი ქალაქ მარნეულში დააკავა. სამართალდამცველებმა, მისი პირადი და საცხოვრებელი სახლის დამხმარე ნაგებობის ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს ,,ჰეროინის“ შემცველი ნახევარ კილოგრამზე მეტი ნარკოტიკული საშუალება.

• Kvemo Kartli Police Detained 2 Persons for Drug Crimes in Ponichala and Marneuli...
Kvemo Kartli Police Detained 2 Persons for Drug Crimes in Ponichala and Marneuli - More than 1 Kilogram of Drugs Seized
The officers of Kvemo Kartli Police Department of The Ministry of Internal Affairs detained N.K. (DoB 1974) as a result of operative-investigative activities in Marneuli, and L.K. (DoB 1992) in Ponichala settlement.
The mentioned persons are accused of illegal purchase and storage of drugs in especially large quantities.
As a result of LK's personal search in Ponichala settlement, the law enforcers seized 700 grams of heroin-containing narcotics as evidence.
As for N.K., the police arrested him in Marneuli. As a result of the search of the storage building of his residential house, the law enforcers seized more than half a kilogram of drugs containing "heroin" as evidence.
Investigation into the facts of illegal purchase and storage of drugs in especially large quantities is underway under Article 260, Part VI of the Criminal Code of Georgia.