• საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ახალციხის სახანძრო-სამაშველო განყოფილებ...
საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ახალციხის სახანძრო-სამაშველო განყოფილებას აშშ-ის ელჩი ეწვია
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ახალციხის სახანძრო-სამაშველო განყოფილებას ამერიკის შეერთებული შტატების საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი - რობინ დანიგანი ეწვია. ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსმა - თემურ მღებრიშვილმა უმასპინძლა.
რობინ დანიგანმა ადგილზე დაათვალიერა საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურისთვის, ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს ევროპული სარდლობის თავდაცვის სფეროში თანამშრომლობის სამსახურის (ODC) მხარდაჭერით გადმოცემული, ტყის ხანძრებზე ეფექტიანი რეაგირებისთვის უახლესი მოდელის სპეციალური აღჭურვილობა.
სპეციალური საშუალებები სახანძრო-სამაშველო ძალების დეპარტამენტის თანამშრომლებისთვის არის განკუთვნილი და მათი გამოყენება, როგორც სახანძრო-სამაშველო ოპერაციების ჩასატარებლად, ასევე-სასწავლო მიზნებით მოხდება.
ამერიკული მხარისგან სახანძრო-სამაშველო აღჭურვილობის გადმოცემა წარმატებული პარტნიორობის კიდევ ერთი დადასტურებაა, რომელიც მომავალშიც აქტიურად და ნაყოფიერად გაგრძელდება.

• U.S. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Georgia visited Akhaltsikhe...
U.S. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Georgia visited Akhaltsikhe Fire and Rescue Division
The U.S. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Georgia - Robin Dunnigan, visited Akhaltsikhe Fire and Rescue Division of the Emergency Situations Management Service under the Ministry of Internal Affairs. The US Ambassador was hosted by the head of the Emergency Situations Management Service - Temur Mghebrishvili.
Robin Dunnigan viewed the special equipment for effective response to wildfires donated to the Emergency Situations Management Service, supported by the United States European Command Office of Defense Cooperation (ODC).
Special equipment is designated for the employees of the fire-rescue division, they will be administered both for conducting fire-rescue operations and for educational purposes.
The handover of fire-rescue equipment from the US side is another confirmation of a successful partnership, that will actively and fruitfully continue in the future.