• სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლები მესტიის რაიო...
სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლები მესტიის რაიონში მცხოვრებ მარტოხელა ქალბატონს დაეხმარნენ
შინაგან საქმეთა მინისტრ ალექსანდრე ჭიკაიძის ინიციატივით დაწყებული საქველმოქმედო აქცია გრძელდება. ამჯერად სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლები მესტიის რაიონის სოფელ იფარში იზოლირებულად მცხოვრებ, სიღარიბის ზღვარს მიღმა მყოფ, მარტოხელა როენა გულბანს ესტუმრნენ. მისი საცხოვრებელი სახლი დასახლებული პუნქტიდან რამდენიმე კილომეტრის მოშორებით მდებარეობს, რაც ცუდი ამინდისას მის სოფლამდე გადაადგილებას შეუძლებელს ხდის.
სამხარეო პოლიციის თანამშრომლებმა, საქველმოქმედო აქციის ფარგლებში, მარტოხელა ქალბატონს საკვები პროდუქტები გადასცეს და ბედნიერი დამდეგი ახალი წელი უსურვეს.
შს სამინისტრო საქველმოქმედო აქციას დეკემბრის ბოლომდე გააგრძელებს და საქართველოს რამდენიმე მაღალმთიან რეგიონს მოიცავს. სამინისტრო სულ 500-მდე ოჯახს დაეხმარება. საქველმოქმედო აქცია შინაგან საქმეთა მინისტრის ინიციატივით ხორციელდება და მაღალმთიან რეგიონებში მცხოვრები სიღარიბის ზღვარს მიღმა ოჯახების საკვები პროდუქტებით დახმარებას გულისხმობს.

Officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Regional Main Division handed food products to the woman residing in the isolated village
Charity campaign initiated by the Minister of Internal Affairs continues. This time officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Regional Main Division officers visited Roena Gulbani who is extremely poor, lives in solitude in the village Ipari and is isolated form the regional center.
Officers of the regional police within the frames of the charity campaign handed food products to Roena Gulbani and wished happy New Year.
The mentioned charity campaign will continue till the end of December and encompass all regions of the country and provide food supplies. The charity campaign is being held with organization of Informational-analytical Department and is aimed at providing extremely poor families of mountainous regions with food supplies.