• სამეგრელოს პოლიციამ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უცხო ქვეყნის მოქალაქეები დააკავა -...
სამეგრელოს პოლიციამ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უცხო ქვეყნის მოქალაქეები დააკავა - ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების (ოპერატიული) და საგამოძიებო სამმართველოების თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უკრაინის 2 მოქალაქე დააკავეს.
1998 წელს დაბადებულ ხ.ხ.-ს და 1998 წელს დაბადებულ დ.ო.-ს ბრალი ედებათ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვასა და გასაღების მომზადებაში.
სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებულების პირადი და ავტომობილის ჩხრეკისას, ასევე, მათ მიერ მითითებული ლოკაციიდან განსაკუთრებით დიდი ოდენობით - 50 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება „მეთადონი“ ამოიღეს.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ ნივთმტკიცებად ამოღებულია ელექტრო სასწორი და გამჭვირვალე პოლიეთილენის ჩამკეტიანი პარკები.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 18-260-ე მუხლის მე-7 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Samegrelo Police Arrested Foreign Citizens on Drug Charges - Large Amount of Dru...
The detectives (operational) and investigative divisions of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of jointly conducted operational measures and investigative actions, arrested 2 citizens of Ukraine on charges of drug crimes.
Kh.Kh., born in 1998, and D.O., born in 1998, are charged with illegal purchase and storage of a particularly large amount of narcotic drugs and preparation for sale.
During the personal search and search activities held in their vehicles of those arrested on charges of drug crimes, law enforcement officers also seized a particularly large amount of the narcotic drug “Methadone” - 50 packsages - from the location indicated by them.
As a result of the investigative actions, the police seized an electric scale and transparent polyethylene ziplock bags as evidence.
The investigation is in progress under Article 260, Part VI, Subparagraph “A” and Article 18-260, Part VII, Subparagraph “A” of the Criminal Code of Georgia.