• სამეგრელოს პოლიციამ ნარკოდანაშაულისთვის 3 პირი, მათ შორის 2 ნარკორეალიზატორი დაა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივებისა და უბნის ინსპექტორების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული კომპლექსური ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულისთვის 3 პირი დააკავეს.
1978 წელს დაბადებულ გ.ჭ.-ს ბრალი ედება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვაში, ხოლო 1973 წელს დაბადებული ა.ყ. და 1986 წელს დაბადებული ა.გ. ნარკოტიკების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღებისთვის არიან დაკავებული.
პოლიციამ ნარკორეალიზატორთა გამოსავლენად, რამდენიმე ეტაპად განახორციელა კომპლექსური ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებები და ფარული აუდიო-ვიდეო ჩაწერა, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე.
სამართალდამცველებმა, სამივე ბრალდებულის პირადი ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოიღეს განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალებები.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „დ“ ქვეპუნქტით, ამავე მუხლის მე-6 და მე-7 ნაწილების "ა" ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს, რაც განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების არაერთგზის უკანონო შეძენა-შენახვას და გასაღებას გულისხმობს.

The officers of the Detectives and District Inspectors Division under Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained 3 persons for drug-related crimes as a result of complex operative and investigative activities.
G.Ch. (DoB1978), is accused of illegal purchase and storage of drugs in especially large quantities, while A.K., (DoB 1973) and A.G. (DoB1986) are accused of illegal purchase, storage and selling drugs.
The police carried out complex operative-investigative activities within the frames of which conducted secret audio-video recording in several stages to expose the drug dealers, based on the judge's decision.
During a personal search of all three defendants, law enforcement officers seized various types of drugs in especially large quantities as evidence.
The investigation is underway under Article 260, Part III, Subparagraph "D", Subparagraphs "A" Paragraphs VI and VII of the same Article, which implies repeated illegal purchase, storage and sale of drugs in especially large quantities.