• სამეგრელოს პოლიციამ სამგზავრო ავტობუსის და მისი მგზავრის ჯანმრთელობის დაზიანების...
სამეგრელოს პოლიციამ სამგზავრო ავტობუსის და მისი მგზავრის ჯანმრთელობის დაზიანების ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, სამგზავრო ავტობუსის და მასში მყოფი ერთ-ერთი მგზავრის ჯანმრთელობის დაზიანების ბრალდებით, 1 პირი -1974 წელს დაბადებული გ.ჯ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 6 აგვისტოს, ხობის მუნიციპალიტეტის სოფელ შუა ქვალონში, ზუგდიდი-თბილისის მარშრუტის სამგზავრო ავტობუსს ქვა ესროლა, რის შედეგადაც დაშავდა ერთი მგზავრი და დაზიანდა აღნიშნული სატრანსპორტო საშუალების წინა საქარე მინა. პოლიციამ გ.ჯ. ხობში, მომხდარიდან რამდენიმე დღეში, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დააკავა. მომხდარ ფაქტებზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 187-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით და 126-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით მიმდინარეობს.

• Samegrelo police detained one person for damaging bus and inflicting health inju...
The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities, detained G.J. (DoB 1974) for damaging bus and inflicting health injury to one of the passengers.
Investigation established that on August 6, in Shua Kvaloni village, Khobi municipality, detainee threw a stone to the bus moving from Zugdidi to the direction of Tbilisi, as a result of which, one passenger was injured as well as the front window of the bus was damaged. Police detained G.J. several days after the crime took place in Khobi, on the basis of the court decision. Regarding the mentioned fact, investigation is in progress under the article 187 I part and article 126 I part of the Criminal Code of Georgia.