• სამეგრელოს პოლიციამ სენაკში მომხდარი დაჭრის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის სენაკის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო და სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, 1997 წელს დაბადებული ბ. გ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა, წარსულში არსებული კონფლიქტის ნიადაგზე, სოფელ ხორშისკენ მიმავალ საავტომობილო გზაზე, 1975 წელს დაბადებული ლ.მ. ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოშია გადაყვანილი.
პოლიციამ, ცხელ კვალზე ჩატარებული საგამოძიებო და სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, ბ.გ. მომხდარიდან მეორე დღეს, ქალაქ მცხეთაში დააკავა.
ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტებზე გამოძიება სსკ-ის 117-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით და 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.

• Samegrelo police solved the fact of wounding in Senaki - one person detained
The officers of Senaki Police Division under Samegrelo -Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained B.G. (DoB 1997), as a result of operative-search and investigative activities for inflicting severe damage to health and illegal purchase-keeping and carrying of firearm.
The investigation established that the accused person, on the grounds of conflict that existed between the parties in the past, wounded L.M. (DoB 1975) with a firearm on the road leading to the village of Khorshi and fled from the place of crime. The injured man was transferred to the hospital.
As a result of immediate investigative and search activities police arrested B.G. the next day after the incident, in Mtskheta.
Investigation is in progress on the fact of inflicting severe damage to health and illegal purchase-keeping and carrying of firearm, article 117, Part I and Article 236, Parts III and IV of the Criminal Code of Georgia.