• სამცხე-ჯავახეთის პოლიციამ ძალადობის, მუქარისა და თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ბ...
სამცხე-ჯავახეთის პოლიციამ ძალადობის, მუქარისა და თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ბორჯომის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1989 წელს დაბადებული ზ.დ. ყოფილი მეუღლის მიმართ განხორციელებული ძალადობის, მუქარისა და თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა სახლში მიაკითხა ყოფილ მეუღლეს -1981 წელს დაბადებულ ი.დ.-ს, რომელიც იძულებით ჩასვა ავტომანქანაში და მისი ნების საწინააღმდეგოდ წაიყვანა სოფელ დაბის მიმართულებით არსებული ტყისკენ, სადაც, ყოფით საკითხზე არსებული უთანხმოების ნიადაგზე, ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა და სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრა.
გამოძიება ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილ თავისუფლების უკანონო აღკვეთის, ძალადობისა და მუქარის ფაქტებზე მიმდინარეობს, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა 143-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, 11 პრიმა 151-ე მუხლის მე-2 ნაწილის ,,დ" ქვეპუნქტითა და 126-ე პრიმა მუხლის 1-ლი ნაწილით.

• Samtskhe-Javakheti Police detained one person for threat, illegal restriction of...
Samtskhe-Javakheti Police detained one person for threat, illegal restriction of freedom and violence
The officers of Borjomi police division under Samtskhe-Javakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities, detained Z.G. (DoB 1989) for threat, illegal restriction of freedom and violence committed against former spouse.
Committed crime envisages up to 4 years of imprisonment.
Investigation established that detainee went to the house of his former spouse – I.D. (DoB 1981) who was forced to be sited in his vehicle and taken to the direction of the forest located near Daba village against her will, where she was subjected to physical assault and threatened with liquidation on the basis of disagreement.
Investigation is in progress on the fact of illegal restriction of freedom, violence and threat, crimes envisaged under the article 111- 143, I part, 111-151, II part, sub-paragraph “D” and article 126 I part of the Criminal Code of Georgia.