• სამცხე-ჯავახეთში მოქალაქეებმა დიდი ოდენობით იარაღი და საბრძოლო მასალა ჩააბარეს
შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო მთავარ სამმართველოში მოქალაქეებმა წარმოადგინეს და ნებაყოფლობით ჩააბარეს: 12 გადაჭრილი თოფი, კუსტარულად დამზადებული 2 ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, სხვადასხვა ტიპის 100 ხელყუმბარა, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღისთვის განკუთვნილი, სხვადასხვა კალიბრის 5642 საბრძოლო ვაზნა, 10 მჭიდი, 19 ტანკსაწინააღმდეგო ნაღმი, სხვადასხვა სახის საბრძოლო მასალა და ასაფეთქებელი ნივთიერება.
სულ ჩააბარეს: ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღისთვის განკუთვნილი, სხვადასხვა კალიბრის 5642 საბრძოლო ვაზნა, 10 მჭიდი, სხვადასხვა ტიპის 100 ხელყუმბარა, 12 გადაჭრილი თოფი, კუსტარულად დამზადებული 2 ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 19 ტანკსაწინააღმდეგო ნაღმი, 8 დეტონატორი და 1,5 კგ ტროტილი.

• Residents of Samtskhe-Javakheti voluntarily handed over firearms and armament
Residents of Samtskhe-Javakheti voluntarily handed over firearms and armament to Samtskhe-Javakheti Regional Police Main Division of MIA. Citizens handed over the following arms and ammunition: 12 cut-guns, 2 hand made automatic weapons, various types of 100 hand-grenades, various types of bullets, 10 magazines, 19 anti-tank grenades and various armament.
Citizens handed over: 5642 bullets aimed for various types of automatic weapon, 10 magazines, various types of 100 grenades, 12 cut-guns, 2 hand madeautomatic weapons. 19 anti-tank grenades, 8 detonators and 1,5 kg of trotyl.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of firearms, article 236, I part of the Criminal Code of Georgia.