• საპატრულო პოლიციამ ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბ...
საპატრულო პოლიციამ ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ცოლ-ქმარი - 1980 წელს დაბადებული მ.მ. და 1981 წელს დაბადებული, წარსულში ნარკოდანაშაულისთვის ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ნ.ა. დააკავეს. მათ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვა ედებათ ბრალად.
დანაშაული 20 წლამდე ვადით ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
საპატრულო პოლიციის ეკიპაჟმა ბრალდებული ცოლ-ქმარი გადამოწმების მიზნით იმ დროს შეაჩერა, როდესაც ისინი თბილისში, ფონიჭალის დასახლებაში გადაადგილდებოდნენ. სამართალდამცველებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, რამდენიმე შეკვრად დაფასოებული ჰეროინის შემცველი ნარკოტიკული საშუალება და მარიხუანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებისა და დიდი ოდენობით მარიხუანის უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 273-ე პრიმა მუხლის მე-5 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Patrol Police Detained in Tbilisi 2 persons for Illegal Purchase and Keeping of ...
The officers of Tbilisi Main Division of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities, detained the spouses - M.M. (DoB:1980) and N.A. (DoB: 1981) who was previously convicted for drug related crime and currently serving the probation period. The detainees are accused of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
The crime committed envisages 20 years or lifelong imprisonment.
Patrol Police crew stopped the couple for verification while they were moving in Ponitchala settlement in the direction of Tbilisi. As a result of conducted investigative activities the law enforcers seized several packages of heroin and marijuana as evidence.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs and marijuana in especially large quantities, the sub-clause “a”, part 6 of the Article 260 and sub-clause “c”, part 5 of the Article 273 of the Criminal Code of Georgia.