• საპატრულო პოლიციამ პოლიციელზე თავდასხმისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა...
საპატრულო პოლიციამ პოლიციელზე თავდასხმისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, პოლიციელზე თავდასხმისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით 1991 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ნ.მ. თბილისში ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული თბილისში, მოსკოვის გამზირზე თავს დაესხა შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომელს.
გამოძიება პოლიციელზე თავდასხმისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტებზე, საქართველოს სსკ-ის 353-ე პრიმა მუხლის 1-ლი ნაწილით და 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.

The officers of Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained previously convicted in past and currently on probation – N.M. (DoB 1991) for illegal purchase-keeping and carrying of firearm and assault on policeman
Investigation established that detainee assaulted the Patrol Police officer on Moscow Avenue, Tbilisi.
Investigation is in progress on the fact of assault on policeman and illegal purchase-keeping and carrying of firearm, article 353, I part and article 236, III and IV parts of the Criminal Code of Georgia.