• საპატრულო პოლიციამ თბილისის ერთ-ერთ ბარში მომხდარი ფიზიკური დაპირისპირების საქმი...
საპატრულო პოლიციამ თბილისის ერთ-ერთ ბარში მომხდარი ფიზიკური დაპირისპირების საქმის გამოძიების ფარგლებში კიდევ ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, თბილისში მდებარე ერთ-ერთ ბარში მომხდარი ფიზიკური დაპირისპირების საქმის გამოძიების ფარგლებში, მეხუთე პირი დააკავეს. გადაუდებელი საგამოძიებო მოქმედებებისა და ამოცნობის ჩატარების შედეგად, აღნიშნულ სისხლის სამართლის საქმესთან დაკავშირებით, ბრალდებულის სახით დაკავებულია 1983 წელს დაბადებული ლ.ც.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ბარის 4 სხვა თანამშრომელთან ერთად, რომლებიც საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა უკვე დააკავეს, დაწესებულების სტუმრებს სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა. მომხდარის შედეგად, ჯანმრთელობის დაზიანება მიიღო 1986 წელს დაბადებულმა ორმა პირმა - ი.ფ.-მ და ი.გ.-მ, რომლებსაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება გაეწიათ.
გამოძიება ორი ან მეტი პირის მიმართ ჯგუფურად ჩადენილ ჯანმრთელობის განზრახ დაზიანების ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ის 120-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „გ“ და „დ“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს. ასევე, გრძელდება ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებები ახალი გარემოებებისა და აღნიშნულ სისხლის სამართლის საქმესთან შესაძლო შემხებლობაში მყოფი სხვა პირების გამოკვეთის და დაკავების მიზნით.

• Within the frames of the ongoing investigation, Patrol Police detained another p...
Within the frames of the ongoing investigation, Patrol Police detained another person in connection with physical confrontation in one of the bars
The officers of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained the fifth person within the frames of the ongoing investigation on the fact of the physical confrontation that took place in one of the bars located in Tbilisi. As a result of immediate investigative activities and identification procedure, L.Ts. (DoB 1983) was detained in connection with the mentioned criminal case.
Investigation established that detainee along with four other co-workers, who have already been detained by the Patrol Police Department, verbally and physically abused the guests of the bar. As a result of the incident, two individuals - I.F. and I.G. (DoB: 1986) received health damage and were provided with relevant medical aid.
Investigation is in progress on the fact of intentional damage to health of two or more persons committed in group (sub-clause “c” and “d”, part 2 of the Article 120 of the Criminal Code of Georgia). Herewith, operative-investigative actions are being held in order to identify new circumstances and detain other persons possibly related to the mentioned criminal case.