• საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა სტიქიის დროს დაშავებული პატრულ-ინსპე...
შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა დავით ცინარიძემ, თბილისის მთავარი სამმართველოს უფროს შალვა ბარელაძესთან ერთად, მდინარე ვერეს ხეობაში სტიქიის დროს დაშავებული პატრულ-ინსპექტორი ლევან კაპანაძე მოინახულა და გამოჯანმრთელება უსურვა.
13 ივნისს, სტიქიის დროს, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლები, პატრულ-ინსპექტორები - ლევან კაპანაძე და ლევან ნათიძე სამსახურებრივ მოვალეობას ასრულებდნენ და მდინარე ვერეს ხეობაში ე.წ. ახალ გზაზე მოძრაობდნენ. მათ შენიშნეს, რომ ძლიერი წვიმის გამო მოქალაქეებს დახმარება ესაჭიროებოდათ. გზის სავალი ნაწილი თანდათან წყლით ივსებოდა. პატრულ-ინსპექტორებმა ოპერატიულად დაიწყეს მოქალაქეების ავტომანქანებიდან გადმოყვანა და მათი უსაფრთხო ტერიტორიაზე გადაყვანა. მგზავრებს შორის იყვნენ ბავშვები, ასაკოვანი ადამიანები და ორსული ქალბატონი. საჭირო გახდა ფეხმძიმე ქალბატონის ავტომანქანით უსაფრთხო ადგილზე დაუყოვნებლივ გადაყვანა. პატრულ-ინსპექტორმა ლევან კაპანაძემ მიიღო გადაწყვეტილება, ქალბატონი საშიში ზონიდან საპატრულო ავტომანქანით გაეყვანა. როდესაც პატრულ-ინსპექტორი ავტომანქანით ცდილობდა ფეხმძიმესთან მიახლოებას, სწორედ ამ დროს, მოვარდნილმა წყალმა იგი ავტომანქანასთან ერთად გაურკვეველი მიმართულებით გაიტაცა. ორსულ ქალბატონს და სხვა მოქალაქეებს ადგილზე ოპერატიულად მისულმა პატრულებმა და მაშველებმა აღმოუჩინეს დახმარება.
დაკარგულ პატრულ-ინსპექტორს და საპატრულო მანქანას კოლეგები და მაშველები რამდენიმე საათის განმავლობაში ეძებდნენ. ლევან კაპანაძე ძლიერმა დინებამ ავტომანქანიანად „მზიურის“ მიმდებარე ტერიტორიაზე, ხევში ჩააგდო. დროულად მოხერხდა ხევიდან პატრულ-ინსპექტორის ამოყვანა. ლევან კაპანაძე სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადამ საავადმყოფოში გადაიყვანა. მის ჯანმრთელობას ამ დროისთვის საფრთხე არ ემუქრება.

• The head of Patrol Police Department visited a patrol-inspector injured while di...
The head of Patrol Police Department David Tsinaridze along with head of Tbilisi Main Division Shalva Bareladze visited a patrol-inspector Levan Kapanadze who was injured during a disaster that occurred in Vere valley and wished him speedy recovery.
On June 13th, during the disaster, the officers of Tbilisi Main Division patrol-inspectors Levan Kapanadze and Levan Natidze were in the line of duty patroling so called new road in Vare Valley. They noticed that due to heavy rain the citizens needed help. The water on the road was gradually reaching excessive level. Patrol-inspectors assisted people to leave the cars and transferred them to safer areas. There were children and elderly people among the passengers, as well as one pregnant woman. It became necessary to urgently transfer the pregnant woman to the safe zone. Patrol-inspector Levan Kapanadze decided to rescue the woman by a patrol car but a strong current of the flash waters prevented him from doing so and he was carried away in an unknown direction. Patrols and rescuers who reached the disaster affected area rendered first aid to the pregnant woman as well as other citizens.
Search activities for missing patrol-inspector were carried out for several hours by his colleagues and rescuers. As it lately appeared, Levan Kapanadze’s car had been carried away by a strong current of water. The car was found in the canyon near “Mziuri” park. The rescue teams managed to rescue the patrol-inspector from the car in time. Levan Kapanadze was transferred to the hospital by the ambulance. For the time being, his health condition is satisfactory.