შინაგან საქმეთა სამინისტროს საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ „112“-ში და საპატრულო პოლიციის ერთიანი მომსახურების ცენტრის ცხელ ხაზზე, მოქალაქეების მხრიდან არაერთი სატელეფონო ზარი განხორციელდა.
ზარის ინიციატორები მიუთითებენ, რომ საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ხელმძღვანელის სახელით, ელექტრონული ფოსტის მეშვეობით, გაურკვეველი შინაარსის შეტყობინებები მიიღეს.
მოქალაქეების ინფორმირების მიზნით გვსურს განვმარტოთ, რომ აღნიშნული შეტყობინებები საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მხრიდან არ არის გაგზავნილი და მოვუწოდებთ არ შევიდნენ შეცდომაში.

A number of telephone calls were made by citizens to the Public Safety Command Center “112” of the Ministry of Internal Affairs and the hotline of the Unified Service Center of the Patrol Police.
The call initiators indicate that they received messages of unclear content via e-mail on behalf of the Head of the Patrol Police Department.
In order to inform citizens, we would like to clarify that the aforementioned messages were not sent by the Director of the Patrol Police Department and we urge them not to be misleaded.
We would also like to state that the aforementioned fact will be investigated by the relevant service.