საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის სისხლი ჩააბარეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის მეტროპოლიტენის საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა აქციის – „გაიღე სისხლი – გადაარჩინე სიცოცხლე“ – ფარგლებში ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის სისხლი გაიღეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო აღნიშნულ აქციაში უკვე ერთი წელია მონაწილეობს და სამინისტროს ყველა დეპარტამენტის თანამშრომელი „სისხლის ბანკის“ დახმარებით ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის სისხლს რეგულარულად აბარებს. ასევე აღსანიშნავია, რომ საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლები ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის სასწრაფო-გადაუდებელი შემთხვევების დროს სისხლის გადასხმის ერთჯერად აქციაში ერთვებიან.
სისხლის ჩაბარების აქცია როგორც თბილისში, ისე საქართველოს ყველა რეგიონში პერმანენტულად იმართება და მასში სამინისტროს ყველა დანაყოფის თანამშრომელი მონაწილეობს. სამინისტროს აღნიშნულ აქციაში მონაწილეობის მიზანი ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის საჭირო სისხლისა და სისხლის კომპონენტების დეფიციტის შემცირებაა.

• Patrol Police officers donated blood for children suffering from Leukemia
The officers of Patrol Police Department of subway donated blood for children suffering from leukemia disease within the frames of campaign –“Donate Blood Save Life”.
Ministry of Internal Affairs has been involved in the mentioned campaign already for a year and officers of various MIA departments donate blood on the regular basis with the assistance of blood bank for children suffering from leukemia. It is also notable that Patrol Police officers are involved in one time campaign for blood donation in case of the lack of blood during emergency situation.
The mentioned campaign is held on the regular basis in Tbilisi as well as in other regions of the country in which officers from various departments are actively involved.