• საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა დედისგან მიტოვებული ჩვილი იპოვეს
შსს-ს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ში შევიდა შეტყობინება იმის შესახებ, რომ ბათუმში, მესხეთის ქუჩაზე, ერთ-ერთ საცხოვრებელ ბინაში დედისგან მიტოვებული ჩვილი იმყოფებოდა. საპატრულო პოლიციის თანამშრომლები შეტყობინების მიღებისთანავე ადგილზე გამოცხადნენ. როგორც გაირკვა, 8 თვის ჩვილი დედამ ნაქირავებ ბინაში მიატოვა, თავად კი 26 თებერვალს საქართველოდან თურქეთში გაემგზავრა.
საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადა და სოციალური მომსახურების სააგენტოს თანამშრომლები გამოიძახეს. შესაბამისი პროცედურების შემდეგ, ჯანმრთელობის მდგომარეობის შემოწმების მიზნით ჩვილი საავადმყოფოში გადაიყვანეს. 8 თვის გოგონა ამ დროისთვის მედიკოსების დაკვირვების ქვეშ იმყოფება და მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.

• Patrol Police Officers found the toddler abandoned by her mother
Emergency Response Center 112 received report according to which toddler, abandoned by her mother, was in one of the apartments located on Meskheti Street, Batumi. Patrol police officers departed to the place as soon as the report was received. It was established that on February 26, 8 months old child’s mother abandoned her in the rented apartment and left for Turkey.
Patrol police crew contacted ambulance and employee of the Social Service Agency. After the relevant procedures the 8 months old girl was transferred to the hospital for medical examination purposes. The child is being monitored by medics. Her life is not in danger.