• საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა ”საქართველოს ბანკის” დაყაჩაღების ფაქტი აღკვეთე...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო და სამძებრო მოქმედებების შედეგად, 1999 წელს დაბადებული გ.ტ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ გ.ტ. მიმდინარე წლის 23 ნოემბერს, ქეთევან წამებულის გამზირზე მდებარე "საქართველოს ბანკის" ერთ-ერთ ფილიალში დაყაჩაღების მიზნით შეიჭრა, თუმცა განზრახვა ვერ არასრულა და მიმალვა სცადა.
საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა, ჩატარებული სამძებრო მოქმედებების შედეგად, იგი შემთხვევის ადგილის მიმდებარე ტერიტორიაზე, რამდენიმე წუთში დააკავეს.

• Patrol police officers foiled the armed robbery of the Bank of Georgia
The officers of Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained G.T. (DoB 1999) as a result of operative-investigative and search operation.
The investigation established that on November 23 of the current year, G.T. broke into one of the branches of the Bank of Georgia, located on Ketevan Tsamebuli Avenue, for the purpose of armed robbery, but failed to accomplish his intention and attempted to flee the place of crime.
Patrol police officers, as a result of search operation, arrested him in the vicinity of the place of crime, several minutes later after the incident.
Investigation is in progress under Article 179 of the Criminal Code of Georgia, which stipulates armed robbery.