• საქართველოს და ლატვიის შინაგან საქმეთა მინისტრებმა საგანგებო სიტუაციების სფეროში...
საქართველოს და ლატვიის შინაგან საქმეთა მინისტრებმა საგანგებო სიტუაციების სფეროში თანამშრომლობის შეთანხმებას ხელი მოაწერეს
დღეს ქალაქ ბათუმში, ლატვიის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრის საქართველოს პოლიციელის პროფესიულ დღესთან დაკავშირებული ვიზიტის ფარგლებში, ხელი მოეწერა შეთანხმებას „საქართველოს მთავრობასა და ლატვიის რესპუბლიკის მთავრობას შორის საგანგებო სიტუაციების თავიდან აცილების, მათზე მზადყოფნისა და რეაგირების სფეროში თანამშრომლობის შესახებ“. შეთანხმებას ხელი მოაწერეს საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა ალექსანდრე ჭიკაიძემ და ლატვიის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრმა რიჰარდს კოზლოვსკიმ.
აღნიშნული შეთანხმება მნიშვნელოვანია საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და ლატვიის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს შორის ბუნებრივი და ტექნოგენური ხასიათის საგანგებო სიტუაციების თავიდან აცილებისა და ლიკვიდაციის სფეროში ორმხრივი პარტნიორული თანამშრომლობის გაღრმავებისთვის.
შეთანხმების განხორციელებაზე პასუხისმგებელ კომპეტენტურ უწყებას საქართველოს მხრიდან წარმოადგენს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტი.

• Agreement between the Government of Georgia and the Government of the Republic o...
Agreement between the Government of Georgia and the Government of the Republic of Latvia on Collaboration within the Field of Civil Emergency Prevention, Preparedness and Response was signed
On 30 May of this year in Batumi within the frames of the visit for Georgian Police Day celebration of the Minister of the Interior of the Republic of Latvia agreement between the Government of Georgia and the Government of the Republic of Latvia on Collaboration within the Field of Civil Emergency Prevention, Preparedness and Response was signed. The Agreement was signed by Mr. Aleksandre Tchikaidze, the Minister of Internal Affairs of Georgia, and by Mr. Rihards Kozlovskis, the Minister of the Interior of the Republic of Latvia.
The Agreement is important for the Ministry of Internal Affairs of Georgia and the Ministry of the Interior of the Republic of Latvia for strengthening bilateral partner cooperation in the field of prevention and elimination of natural and man-made emergencies.
From Georgian side the competent agency responsible for the implementation of this Agreement is Emergency Situations Management Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia.