• საქართველოს პრეზიდენტმა შინაგან საქმეთა მინისტრი, მისი მოადგილეები და პოლიციის ს...
საქართველოს პრეზიდენტმა შინაგან საქმეთა მინისტრი, მისი მოადგილეები და პოლიციის სხვა ხელმძღვანელი პირები ღირსების ორდენებით დააჯილდოვა
საქართველოს პრეზიდენტმა მიხეილ ყაველაშვილმა, კანონიერებისა და მართლწესრიგის განმტკიცების საქმეში შეტანილი განსაკუთრებული წვლილისთვის, ვიცე-პრემიერს, შინაგან საქმეთა მინისტრს - ვახტანგ გომელაურს, მინისტრის პირველ მოადგილეს შალვა ბედოიძეს, მოადგილეებს - იოსებ ჭელიძეს, ალექსანდრე დარახველიძესა და გიორგი ბუთხუზს, საქართველოს სახელმწიფო ჯილდო - ღირსების ორდენები გადასცა.
დაჯილდოების ცერემონიას, რომელიც პრეზიდენტის რეზიდენციაში გაიმართა, საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე და პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილი ესწრებოდნენ.
ღირსების ორდენებით ასევე დაჯილდოვდნენ თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი სულხან თამაზაშვილი, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი ვაჟა სირაძე, ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი თეიმურაზ კუპატაძე, განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის დირექტორი ზვიად ხარაზიშვილი ,ასევე, ამავე დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილეები: მილერი ლაგაზაური და მირზა კეზევაძე.
მიხეილ ყაველაშვილმა დაჯილდოებულებს და თითოეულ პოლიციელს ქვეყნის სამსახურში ყოფნისთვის მადლობა გადაუხადა.
„ძლიერი ქართული პოლიცია, ძლიერი და სუვერენული სახელმწიფოს სიმბოლოა. გარანტია იმისა, რომ ქვეყანაში განუხრელად იქნება დაცული წესრიგი. გეცვას პოლიციელის ფორმა და ატარებდე მუნდირს მხოლოდ იმ ღირსეულ ადამიანთა ხვედრია ვინც მზადაა, დაუფიქრებლად გაწიროს, საკუთარი სიცოცხლე სხვათა გადასარჩენად. შეუფასებელია, თითოეული პოლიციელის მიერ ჩვენი ქვეყნის წინაშე გაღებული ღვაწლი.
თქვენი დაუღალავი შრომა, სიფხიზლე და თავდადება უზრუნველყოფს ჩვენი შვილებისა და შვილიშვილების კეთილ მომავალს.
თქვენ ხართ ადამიანები, ვინც სირთულეების მიუხედავად, სრულფასოვნად ართმევთ თავს ქართული სახელმწიფოსა და ქართველი ხალხის მიერ დაკისრებულ მოვალეობას - დაიცვათ წესრიგი ქვეყანაში და თითოეული ჩვენი მოქალაქის უსაფრთხოება. თქვენ ხართ ადამიანები, ვინც ყოველდღიურად იცავთ სამშობლოს სანუკვარ იდეას - რომელსაც საქართველო ჰქვია. სწორედ ამიტომ მსურს, კანონიერებისა და მართლწესრიგის განმტკიცებაში შეტანილი განსაკუთრებული წვლილისათვის ღირსების ორდენით დაგაჯილდოოთ. გისურვებთ ერთიან, ძლიერ და წარმატებულ საქართველოში ცხოვრებას!“- განაცხადა საქართველოს პრეზიდენტმა.
ვახტანგ გომელაურმა საქართველოს პრეზიდენტს, პრემიერ-მინისტრს, ასევე, პარლამენტის თავმჯდომარეს მიღებული ჯილდოსთვის მადლობა გადაუხადა.
მინისტრმა, ასევე, მადლობა გადაუხადა პოლიციელებსა და შინაგან საქმეთა სამინისტროს ყველა თანამშრომელს.
„ბატონო პრეზიდენტო, ბატონო პრემიერ-მინისტრო, ბატონო პარლამენტის თავმჯდომარევ, მინდა, მადლობა გადაგიხადოთ ამ დაფასებისთვის, სახელმწიფო ჯილდოს - ღირსების ორდენის გადმოცემისთვის. მერწმუნეთ, ეს ყველა ჩვენგანისთვის ძალიან დიდი პატივია. არ შემიძლია, ხაზი არ გავუსვა და არ აღვნიშნო თქვენი ყოველდღიური მხარდაჭერა, გვერდში დგომა, რომელსაც თითოეული პოლიციელი, როგორც რიგითები, ასევე, ჩვენ - ხელმძღვანელი პირები ვხედავთ და ძალიან მნიშვნელოვანია ჩვენთვის.
მინდა, ვისარგებლო შემთხვევით და ყველა პოლიციელს, შინაგან საქმეთა სამინისტროს ყველა თანამშრომელს მადლობა გადავუხადო იმ შრომისთვის, რასაც ეს ადამიანები აკეთებენ 24 საათის განმავლობაში ჩვენი მოქალაქეებისა და ჩვენი სამშობლოს დასაცავად. ასევე, მინდა, მადლობა გადავუხადო მათ ოჯახებს გვერდში დგომისთვის.
და ბოლოს, მინდა მოგცეთ პირობა, რომ გადმოცემულ ღირსების ორდენებს, თითოეული ჩვენგანი მთელი ცხოვრება ღირსეულად ვატარებთ. დიდი მადლობა!", - განაცხადა ვახტანგ გომელაურმა.

• Georgian President awarded the Minister of Internal Affairs, his deputies and po...
Georgian President awarded the Minister of Internal Affairs, his deputies and police leadership with Orders of Honor
The President of Georgia - Mikheil Kavelashvili presented the State Award of Georgia - Orders of Honor to Vice Prime Minister, Minister of Internal Affairs - Vakhtang Gomelauri, First Deputy Minister- Shalva Bedoidze, Deputies - Ioseb Chelidze, Aleksandre Darakhvelidze and Giorgi Butkhuzi for their exceptional contribution to strengthening the law and order.
The award ceremony, which was held at the President's residence, was attended by Prime Minister of Georgia - Irakli Kobakhidze and Chairman of the Georgian Parliament - Shalva Papuashvili.
The Director of Tbilisi Police Department - Sulkhan Tamazashvili, the Director of Patrol Police Department - Vazha Siradze, the Director of Central Criminal Police Department -Teimuraz Kupatadze, the Director of Special Tasks Department - Zviad Kharazishvili, as well as the Deputy Directors of the same department: Milleri Lagazauri and Mirza Kezevadze were also awarded with Orders of Honor.
Mikheil Kavelashvili expressed his gratitude towards the awardees and each police officer for serving the country.
“Strong Georgian police force is a symbol of a strong and sovereign state. It is a guarantee that order will be preserved in the country. Wearing a police uniform is the privilege of only those worthy people who are ready to sacrifice their own lives without hesitation to save others. The contribution made by each police officer to our country is invaluable.
Your tireless work, vigilance and dedication ensure the bright future for our children and grandchildren.
You are people who, despite the difficulties, completely fulfill the duty, assigned by the Georgian state and the Georgian people - to protect order in the country and the security of each of our citizen. You are people who daily defend the cherished idea of the homeland - which is called Georgia. That is why I would like to award you with the Order of Honor for your exceptional contribution to strengthening law and order. I wish you a united, strong and successful life in Georgia! ”- noted the President of Georgia.
Vakhtang Gomelauri expressed gratitude towards the President of Georgia, the Prime Minister, as well as the Chairman of the Parliament for the award received.
The Minister also thanked the police officers and the entire personnel of the Ministry of Internal Affairs.
"Mr. President, Prime Minister, Speaker of the Parliament, I would like to thank you for this appreciation, for presenting the state award - the Order of Honor. I assure you, this is a great honor for all of us. I cannot but emphasize and highlight your daily support and reinforcement felt by each police officer, both by privates and us - leaders, which is very important.
I would like to take this opportunity and thank all police officers, entire personnel of the Ministry of Internal Affairs for the work that these people do 24 hours a day to protect our citizens and homeland. I would also like to thank their families for their support.
And finally, I would like to promise you that each of us will wear the Orders of Honor with dignity throughout our lives. Thank you very much!", - stated Vakhtang Gomelauri.