• საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი სომხეთის რესპუბლიკის პრეზიდენტს შეხვდა
სომხეთის რესპუბლიკაში ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა სომხეთის რესპუბლიკის პრეზიდენტ სერჟ სარქისიანთან შეხვედრა გამართა. შეხვედრაზე საუბარი შეეხო ორ ქვეყანას შორის სამართალდამცავ სფეროში ურთიერთთანამშრომლობის საკითხებს.
ვიზიტის ფარგლებში, გუშინ საქართველოს შს მინისტრი სომხეთის რესპუბლიკის პოლიციის უფროსს, გენერალ-ლეიტენანტ ვლადიმერ გასპარიანს შეხვდა. ვლადიმერ გასპარიანმა ალექსანდრე ჭიკაიძეს სომხეთსა და საქართველოს შორის პოლიციის სფეროში საერთაშორისო თანამშრომლობის განვითარებისთვის მედალი გადასცა.
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი ასევე შეხვდა სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული უსაფრთხოების სამსახურის დირექტორ გორიკ აკოპიანს. შეხვედრებზე საუბარი შეეხო ორმხრივი თანამშრომლობის საკითხებს და სამომავლო გეგმებს.

• Minister of Internal Affairs met with the President of Armenia
Within the frames of the official visit to the Republic of Armenia Minister of Internal Affairs met with the President of Armenia Serzh Sargsyan. At the meeting sides discussed issues of cooperation between Georgia and Armenia in the field of law enforcement.
Within the frames of the visit, Minister of Internal Affairs held meeting with General-LieutenantVladimer Gasparian- the Chief of Police of Armenia, who awarded Mr. Tchikaidze with medal for developing international cooperation between law enforcing agencies of Georgia and Armenia in police sphere.
Minister of Internal Affairs also met with director of National Security Service of Armenia Gorik Akopian. At the meeting sides reviewed issues of bilateral cooperation and future plans.