• საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციამ სანაპირო დაცვის დღე ა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დაარსებიდან 25 წელი შესრულდა. სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა, ნიკოლოზ შარაძემ სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის დირექტორთან, რამაზ პაპიძესთან ერთად პირად შემადგენლობას პროფესიული დღე ფოთში, სანაპირო დაცვის ბაზაზე მიულოცა და თანამშრომლები სამსახურებრივი მოვალეობის სანიმუშოდ შესრულებისთვის დააჯილდოვა.
„საქართველოს სანაპირო დაცვას 25 წელი შეუსრულდა. თითოეულ თქვენგანს გილოცავთ ამ მნიშვნელოვან თარიღს! შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვა მნიშვნელოვან როლს ასრულებს ქვეყნის უსაფრთხოების საკითხებში: საზღვაო სივრცეში, საზღვაო უსაფრთხოებასთან და უშიშროებასთან დაკავშირებულ კომპლექსურ ამოცანებს ახორციელებს. უნდა აღინიშნოს, რომ სანაპირო დაცვის დეპარტამენტი დინამიურად ვითარდება, რაც თითოეული თქვენგანის ყოველდღიური კეთილსინდისიერი შრომის, შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და საერთაშორისო პარტნიორების დიდი დამსახურებაა.
სანაპირო დაცვა მისი ფუნქციონირების 25 წელს, მიღწევებითა და დიდი ისტორიით ხვდება. ჩრდილოატლანტიკურმა ალიანსმა, საქართველოს ნატო-ს საზღვაო უსაფრთხოების ოპერაციის ,,ზღვის მცველის“ ოპერაციული პარტნიორის სტატუსი მიანიჭა. სწორედ სანაპირო დაცვის კანონაღსრულების ტაქტიკური ჯგუფების ნატოს შეფასების 4 - წლიანი პროგრამის წარმატებით დასრულების საფუძველზე, მივაღწიეთ ამ მნიშვნელოვან შედეგს. მადლობა თითოეულ თქვენგანს ამ მიღწევისთვის. საქართველოს პარლამენტმა ,,შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის წარმომადგენლების ნატო-ს საზღვაო უსაფრთხოების ოპერაციაში ,,ზღვის მცველი“ მონაწილეობისას საბერძნეთის სამხედრო - საზღვაო ძალების ხომალდებზე განთავსებასთან დაკავშირებით“ უწყებათაშორისი საერთაშორისო შეთანხმების რატიფიცირება მოახდინა“, - განაცხადა სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა, ნიკოლოზ შარაძემ.
სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის 21 თანამშრომელი სამსახურებრივი მოვალეობის სანიმუშოდ შესრულებისა და მიღწეული წარმატებებისთვის დააჯილდოვა.
სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა, სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის დირექტორთან ერთად, 2008 წლის აგვისტოს ომში სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაღუპული გმირების მემორიალი გვირგვინით შეამკო.

• THE COAST GUARD OF BORDER POLICE OF THE MINISTRY OF INTERNAL AFFAIRS OF GEORGIA ...
THE COAST GUARD OF BORDER POLICE OF THE MINISTRY OF INTERNAL AFFAIRS OF GEORGIA CELEBRATES COAST GUARD DAY
The Coast Guard of Border Police of the Ministry of Internal Affairs celebrates 25th Anniversary from its creation. The Head of MIA Border Police, Nikoloz Sharadze, together with the Director of the Coast Guard Department, Ramaz Papidze, congratulated the Coast Guard Day to the servicemen and women, in Poti, at the Coast Guard Base and awarded the employees for the exceptional Service.
“Georgian Coast Guard celebrates its 25th anniversary. Congratulations to this remarkable day to each of you! The Coast Guard of the Border Police of the Ministry of Internal Affairs plays significant role in ensuring security of the country: Coast Guard Department implements the complex tasks in the maritime space regarding the maritime security and safety. I would like to underline, that Coast Guard Department is developing dynamically, which is a result achieved through your everyday hard work, support of the Georgian Ministry of Internal Affairs and International Partners.
Coast Guard meets its 25th anniversary with the accomplishments and big history. North Atlantic Alliance granted Georgia with Operational Partner Status to NATO-led Maritime Security Operation “SEA GUARDIAN”. We reached this important achievement as a result of successful accomplishment of NATO Evaluation’s four years program by the Georgian Coast Guard law enforcement tactical units. I would like to express gratitude to each of you for this great achievement. The Parliament of Georgia has ratified an International, Interagency Agreement regarding the participation in the Maritime security Operation “Sea Guardian” of the representatives of the Coast Guard Department of MIA Border Police and deployment of the Coast Guard Boarding Teams on the board of Hellenic Naval Vessels” – declared, Head of Border Police, Nikoloz Sharadze.
The Head of Border Police awarded 21 employees of the Coast Guard Department for the exceptional service and achieved successes.
Head of Border Police with the Director of the Coast Guard Department attended wreath-laying ceremony at the memorial of fallen Georgian Servicemen heroes during the War in August 2008.