• საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს თურქეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამ...
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს თურქეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს დელეგაცია სტუმრობს
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ოფიციალური ვიზიტით თურქეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს დელეგაცია, თურქეთის ეროვნული პოლიციის უფროსის - მაჰმუთ დემირთაშის ხელმძღვანელობით ეწვია.
დელეგაციას საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ - ალექსანდრე დარახველიძემ უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში მხარეებმა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და თურქეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენელთა ერთობლივი კომისიის რიგით მეათე შეხვედრა გამართეს, რომელიც „საქართველოს მთავრობასა და თურქეთის რესპუბლიკის მთავრობას შორის უსაფრთხოების სფეროში თანამშრომლობის შესახებ“ 1994 წლის შეთანხმების საფუძველზე მონაცვლეობით საქართველოსა და თურქეთის რესპუბლიკაში იკრიბება.
შინაგან საქმეთა სამინისტროში გამართულ შეხვედრაში მინისტრის მოადგილესთან ერთად მონაწილეობა მიიღეს ასევე სასაზღვრო პოლიციის, ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის, აჭარის პოლიციის დეპარტამენტისა და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა პირებმა. შეხვედრას ასევე ესწრებოდა საქართველოს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის ხელმძღვანელი.
კომისიის რიგით მეათე შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა მიმოიხილეს ორი ქვეყნის სამართალდამცავი უწყებების პრიორიტეტული საკითხები და ორმხრივი თანამშრომლობის სამომავლო გეგმებზე ისაუბრეს. განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის საკითხებსა და ამ მიმართულებით ერთობლივი ღონისძიებების განხორციელებაზე.
დასასრულს მხარეებმა აღნიშნეს, რომ ერთობლივი ძალისხმევით ორი ქვეყნის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებული მჭიდრო თანამშრომლობა მომავალში კიდევ უფრო გაძლიერდება და განვითარდება.

• The Delegation from the Ministry of Interior of the Republic of Türkiye pays an ...
The Delegation from the Ministry of Interior of the Republic of Türkiye pays an official visit to the Ministry of Internal Affairs of Georgia
The delegation of the Ministry of Interior of the Republic of Trkiye, headed by the Director General of Turkish National Police, Mahmut Demirtaş, paid an official visit to the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
The delegation was hosted by the Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia, Aleksandre Darakhvelidze.
Within the framework of the visit, the tenth meeting of the Joint Commission of the Ministry of Internal Affairs of Georgia and the Ministry of Interior of the Republic of Trkiye was held, which convenes alternately in Georgia and the Republic of Trkiye, in accordance with the 1994 Agreement “On Cooperation in the Field of Security between the Government of Georgia and the Government of the Republic of Trkiye.”
In addition to the Deputy Minister, the meeting held at the Ministry of Internal Affairs was attended by the heads of the Border Police, the Central Criminal Police Department, the Patrol Police Department, the Police Department of the Autonomous Republic of Adjara and the International Relations Department. The Director of the Information-Analytical Department of the State Security Service of Georgia also participated in the meeting.
Within the framework of the tenth meeting of the Commission the parties overviewed priorities of law enforcement agencies of two countries and discussed future plans for bilateral cooperation. Particular emphasis was placed on combating crime and the implementation of joint measures in this direction.
At the end of the meeting, the parties underlined that through joint efforts, the cooperation between the law enforcement agencies of the two countries would continue to strengthen and develop further.