• საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს თურქეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამ...
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს თურქეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს ეროვნული პოლიციის დელეგაცია ეწვია
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს, ოფიციალური ვიზიტით, თურქეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს ეროვნული პოლიციის დელეგაცია კონტრაბანდისა და ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის დეპარტამენტის დირექტორის - მაჰმუთ ჩორუმლუს ხელმძღვანელობით ეწვია. დელეგაციის წევრებს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა - თეიმურაზ კუპატაძემ უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში გაიმართა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს და თურქეთის რესპუბლიკის ეროვნული პოლიციის წარმომადგენელთა ერთობლივი კომისიის რიგით მერვე სხდომა.
ერთობლივი კომისია „საქართველოს მთავრობასა და თურქეთის რესპუბლიკის მთავრობას შორის უსაფრთხოების სფეროში თანამშრომლობის შესახებ“ 1994 წლის შეთანხმების მე-19 მუხლის საფუძველზეა შექმნილი და ყოველწლიურად, მონაცვლეობით იკრიბება საქართველოში ან თურქეთის რესპუბლიკაში.
შინაგან საქმეთა სამინისტროში გამართულ შეხვედრაში მონაწილეობდნენ ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტისა და სასაზღვრო პოლიციის ხელმძღვანელი პირები, ასევე, საქართველოს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის კონტრტერორისტული ცენტრის ხელმძღვანელის მოვალეობის შემსრულებელი.
შეხვედრის მონაწილეებმა ორი ქვეყნის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებულ თანამშრომლობასა და სამომავლო პერსპექტივებზე ისაუბრეს. განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის, ტრეფიკინგის, ტერორიზმისა და ორგანიზებული დანაშაულის სხვა სახეების წინააღმდეგ ბრძოლის ერთობლივ საკითხებზე.
მხარეებმა იმედი გამოთქვეს, რომ საერთო ძალისხმევითა და ინტენსიური თანამშრომლობით შესაძლებელი გახდება ორი ქვეყნის სამართალდამცავ უწყებათა შორის არსებული მჭიდრო და მეგობრული ურთიერთობის კიდევ უფრო გაძლიერება და განვითარება.
შეხვედრის დასასრულს, მხარეებმა ხელი მოაწერეს სხდომის ოქმს, სადაც განისაზღვრა სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები.

• The delegation of the National Police of the Ministry of Internal Affairs of the...
The delegation of the National Police of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Turkiye visited the Ministry of Internal Affairs of Georgia
The delegation of the National Police of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Turkiye headed by the Director of Anti-Smuggling and Organized Crimes Department Mahmut Corumlu paid an official visit to the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
The delegation was hosted by the Director of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia – Teimuraz Kupatadze.
Within the visit, eighth Joint Commission Meeting of the Ministry of Internal Affairs of Georgia and the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Turkiye was held.
Joint Commission had been established in accordance with the Article 19 of the Agreement signed in 1994 between the “Government of Georgia and the Government of the Republic of Turkiye on Cooperation in the Field of Security”. The meetings of the Joint Commission are held annually, consecutively in Georgia or in the Republic of Turkiye.
The meeting in the Ministry of Internal Affairs was attended by the Heads of the Central Criminal Police Department, Patrol Police Department, International Relations Department and the Border Police of Georgia, Acting Head of the Counterterrorism Center of the State Security Service of Georgia also attended the meeting.
The parties of the meeting stressed on the importance of existing bilateral cooperation between law enforcement agencies of the two countries and discussed future perspectives. Particular attention was paid to the issues of mutual interest on combating illegal drug trafficking, human trafficking, terrorism and other forms of organized crime.
Parties expressed their hope that through their joint efforts and intensive cooperation, they will further enhance and develop the close and friendly relationship between the law enforcement agencies of the two countries.
At the end of the meeting, parties signed the Minutes of the Meeting determining the prospects of future cooperation.