• საქართველოს სკოლებში საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების თემაზე კონკურსი ჩატარდა
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების შესახებ სოციალური კამპანიის „შენი გულისთვის, შენი უსაფრთხოებისთვის“ ფარგლებში, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, სკოლებში ნახატებისა და ესეების კონკურსი გამოაცხადა. კონკურსის მთავარი თემა იყო „ერთად დავიცვათ საგზაო მოძრაობის წესები, ერთმანეთის გულისთვის“.
სკოლის მოსწავლეების მიერ წარმოდგენილი 150 ესედან და 300 ნახატიდან სპეციალური ჟიურის წევრებმა 9 გამარჯვებული და 21 გამორჩეული ნაშრომი გამოავლინეს.
ჟიურის შემადგენლობაში შედიოდნენ: შს მინისტრის მოადგილე - არჩილ თალაკვაძე; შსს-ს საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის უფროსი თეა პერტაია; ზოგადი განათლების მართვისა და განვითარების დეპარტამენტის პოლიტიკისა და პროგრამების სამმართველოს მთავარი სპეციალისტი ფიქრია მიქაბერიძე; ამავე სამმართველოს მთავარი სპეციალისტი ია ვახტანგიშვილი; თბილისის საკრებულოს წევრი, საქართველოს საავტომობილო ფედერაციის პრეზიდენტი შალვა ოგბაიძე; ტრანსპორტისა და გზების ასოციაციის თავმჯდომარე დავით მესხიშვილი; „საქართველოს ალიანსი უსაფრთხო გზებისთვის“ ხელმძღვანელი ეკა ლალიაშვილი; საქართველოს პარლამენტის ეროვნული ბიბლიოთეკის გენერალური დირექტორი, მწერალი გიორგი კეკელიძე; მხატვარი რუსუდან ფეტვიაშვილი; მხატვარი გუგა თევდორაძე და ფსიქოლოგი ნანა ჩიჩუა.

• Competition on road safety held in schools of Georgia
The Ministry of Internal Affairs, in cooperation with the Ministry of Education and Science announced the paintings and essays competition across the schools of the country within the frames of the road safety social campaign "For Your Sake, For Your Safety". The main idea of the competition was "Let's Protect Traffic Rules Together for the Sake of Each Other."
Among 150 essays and 300 paintings represented by the schoolchildren the special jury revealed 9 winners and 21 outstanding works.
The jury consisted of: Mr. Archil Talakvadze, Deputy Minister of Internal Affairs; Mrs. Thea Pertaia, Head of Public Relations Department; Mrs. Pikria Mikaberidze, chief specialist of Policy and Programs Division of the General Education Management and Development Department; Mrs. Ia Vakhtangishvili, chief specialist of the same Division; Mr. Shalva Ogbaidze, resident of the Transport Federation of Georgia, member of the Tbilisi Cotu Council; Mr. Davit Meskhishvili, Chairman of the Transport and Roads Association; Mrs. Eka Laliashvili, Head of the "Alliance of Georgia for Safe Roads"; Mr. Giorgi Kekelidze, writer, Director General of the National Library of the Parliament of Georgia; Mrs. Rusudan Petviashvili, artist; Mr. Guga Tevdoradze, the artist and Mrs. Nana Chichua, the psychologist.
The Ministry of Internal Affairs launched the traffic safety long-term, large-scale social campaign in 2015. The campaign aims to prevent road accidents and to raise public awareness of road safety.