• სასაზღვრო პოლიციამ ყალბი დოკუმენტების დამზადება-გასაღების ფაქტზე ერთ პირი დააკავ...
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის საგამოძიებო-ოპერატიული მთავარი სამმართველოს საგამოძიებო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ყალბი ოფიციალური დოკუმენტის დამზადების ბრალდებით საქართველოს მოქალაქე, 1948 წელს დაბადებული თინა მ. თბილისში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა ყალბი ოფიციალური დოკუმენტები დაუმზადა და გადასცა მანანა მ-ს ლიტვის საელჩოში წარსადგენად.
გამოძიება ყალბი ოფიციალური დოკუმენტების დამზადება-გასაღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 362-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით). გამოძიებას სასაზღვრო პოლიციის საგამოძიებო-ოპერატიული მთავარი სამმართველო აწარმოებს.

• One person detained for illegal production of fake official documentation
The officers of investigation-operative main division of Border Police as a result of operative-investigative activities detained Georgian citizen Tina M. (DoB 1948) in Tbilisi for illegal production of fake official documentation.
Investigation established that detainee made fake document and handed to Manana M. who was supposed to submit the mentioned document at Lithuanian embassy.
Investigation is in progress on the fact of illegal production of fake official documentation, article 362, I part of the Criminal Code. Investigation is conducted by investigation-operative main division of Border Police.