• სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვას კავშირგაბმულობის აღჭურვილობა გადაეცა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვას, აშშ-ის საელჩოს თავდაცვის საფრთხეების შემცირების სააგენტოს (DTRA) ფინანსური მხარდაჭერით, კავშირგაბმულობის თანამედროვე აღჭურვილობა და საკომუნიკაციო საშუალებები გადაეცა.
სასაზღვრო პოლიციის უფროსი, თემურ კეკელიძე სპეციალური აღჭურვილობის შესაძლებლობებს სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ფოთის ბაზაზე პირადად გაეცნო.
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სისტემური განახლების ფარგლებში მიმდინარეობს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის შესაძლებლობების გაძლიერება და რადიოსაკომუნიკაციო სისტემის განახლება. ერთ მილიონ ლარზე მეტი ღირებულების ახალი საკომუნიკაციო აღჭურვილობა სრულად აკმაყოფილებს სანაპირო დაცვის მოთხოვნებს და კავშირის ხარისხის მნიშვნელოვნად გაუმჯობესებას უზრუნველყოფს.
აშშ-ის თავდაცვის საფრთხეების შემცირების სააგენტო (DTRA), საქართველოს სასაზღვრო პოლიციაში სანაპირო დაცვისა და სახმელეთო საზღვრის დაცვის შესაძლებლობების გაძლიერების მიზნით, არაერთ მნიშვნელოვან პროექტს ახორციელებს.

• Communication Equipment handed over to the MIA Border Police Coast Guard Departm...
With the financial support from the US Defense and Threat Redaction Agency (DTRA) radio and communication system equipment was handed over to the Coast Guard Department under the MIA Border Police of Georgia.
Mr. Temur Kekelidze, Head of the MIA Border Police of Georgia visited the Coast Guard Poti Base to personally get acquainted with the capabilities and features of the donated equipment.
Within systemic update of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, the maritime border control capacity of the coast guard of Georgia is being developed and the radio communication system - upgraded. More than GEL 1 million-worth communication equipment fully meets the Coast Guard requirements and significantly improves the quality of connection.
The US Defense Threat Reduction Agency (DTRA) is implementing a number of important projects with the Georgian Border Police to support the development of the country’s land and maritime border control capacity.