• სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენით, მეხანძრე-მაშველებმა გურიის ერთ-ერთი სოფლიდან, ად...
სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენით, მეხანძრე-მაშველებმა გურიის ერთ-ერთი სოფლიდან, ადგილობრივი სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველებმა, ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ სურებში, მაცხოვრებელი პირი, რომელსაც სამედიცინო დახმარება ესაჭიროებოდა, ურთულეს რელიეფურ პირობებში, სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენით, სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანეს, სადაც მას შესაბამისი მკურნალობა უტარდება.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველები, საგანგებო რეჟიმში მუშაობას აგრძელებენ და შემოსულ შეტყობინებებზე ოპერატიულად ახდენენ რეაგირებას. მეხანძრე-მაშველები, შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვა დანაყოფებთან ერთად, ადგილობრივი მოსახლეობის დახმარებას განაგრძობენ და სხვადასხვა სოფელში მოსახლეობას საკვებით, პირველადი მოხმარების საყოფაცხოვრებო ნივთებითა და მედიკამენტებით ამარაგებენ.

• Firefighters transported a local resident from one of the villages of Guria to m...
Firefighters transported a local resident from one of the villages of Guria to medical facility by Border Police helicopter
Firefighters of Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs, transported local citizen who needed medical assistance, from the village of Surebi, Chokhatauri Municipality by Border Police helicopter to a medical facility where he is receiving appropriate treatment.
Firefighters from Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs continue to work in an emergency mode and promptly respond to incoming calls. Firefighters, together with other units of the Ministry of Internal Affairs, continue to assist the local population and supply them in various villages with food, basic household items and medications.