• შიდა ქართლის პოლიციამ კომპიუტერულ სისტემაში უნებართვო შეღწევის ფაქტზე 1 პირი დაა...
შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ფინანსური სარგებლის მიღების მიზნით, კომპიუტერული სისტემის ხელყოფისა და კომპიუტერულ სისტემაში უნებართვო შეღწევის ფაქტებზე, წარსულში ნასამართლევი 2002 წელს დაბადებული ი.ო. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული, ფინანსური სარგებლის მიღების მიზნით, სოციალური ქსელი „ფეისბუქის“ პლატფორმაზე სხვადასხვა მოქალაქის პირად გვერდებს უნებართვოდ დაეუფლა, რის შემდგომაც, მათი სახელისა და გვარების გამოყენებით, სხვადასხვა პირს უკავშირდებოდა და თანხის სესხებას სთხოვდა. ბრალდებული ი.ო. აღნიშნული დანაშაულებრივი სქემით რამდენიმე მოქალაქის თანხას მართლსაწინააღმდეგოდ დაეუფლა.
სამართალდამცველების მიერ, საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ამ ეტაპზე, 25 დაზარალებული მოქალაქე გამოვლინდა.

• Shida Kartli Police Detained 1 Person for Unauthorized Access to Computer Sys...
As a result of operational measures and investigative actions, officers of Shida Kartli Police Department, as a result of operational measures and investigative actions, arrested previously convicted I.O., (DoB 2002), for tampering with computer system and unauthorized access to a computer system for the purpose of obtaining financial gain.
The committed crime envisions imprisonment from 6 to 10 years.
The investigation established that the accused person, in order to obtain financial gain, illegally took possession of the personal pages of various citizens on the social network “Facebook”, after which, using their names and surnames, he contacted various persons and asked them to borrow money. The accused I.O. illegally took possession of the money of several citizens through the aforementioned criminal scheme.
As a result of investigative actions by law enforcement officers, 25 affected citizens have been identified at this stage.