• შიდა ქართლის პოლიციამ სუპერმარკეტ ,,ლიბრეს” დაყაჩაღების ფაქტი გახსნა - დაკავებულ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი 2 პირი: 2005 წელს დაბადებული გ.თ. და 2003 წელს დაბადებული მ.ნ. ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები მიმდინარე წლის 8 ივნისს, ღამის საათებში, გორში, სუპერმარკეტების ქსელ „ლიბრეს“ ფილიალს ყაჩაღურად თავს დაესხნენ. თავდამსხმელებმა სუპერმარკეტის მოლარესა და კონსულტანტს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს, ცივი იარაღის გამოყენებით სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრნენ, შემდეგ კი სუპერმარკეტიდან გაიტაცეს სეიფი მასში მოთავსებული 815 ლარით.
ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციამ ორივე ბრალდებული დააკავა.
ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 179-ე მუხლის მე-2 ნაწილის ,,ბ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The officers of Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative measures and investigative activities, arrested 2 persons convicted in the past: G.T. (DoB 2005) and M.N. (DoB 2003) for armed robbery committed in group.
The investigation established that the accused persons robbed one of the branches of "Libre" supermarket in Gori at night of June 8 the current year. The attackers physically assaulted the cashier and the consultant of the supermarket, threatened ith liquidation, using a cold weapon and appropriated 815 GEL from the safe located in supermarket.
As a result of operative-investigative measures and investigative activities, the police arrested both individuals.
Investigation is underway on the fact of armed robbery committed in group under Article 179, Part II, Subparagraph "B" of the Criminal Code of Georgia.