• შინაგან საქმეთა და სასჯელაღსრულების მინისტრების მოადგილეები გაერო-ს სპეციალურ მო...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძე და სასჯელაღსრულების მინისტრის მოადგილე თამარ ხულორდავა გაერო-ს სპეციალურ მომხსენებელს ბავშვებით ვაჭრობისა და ბავშვთა პორნოგრაფია-პროსტიტუციის საკითხებში მო დე ბოერ-ბუკიკიოს შეხვდნენ. მხარეებმა არასრულწლოვანთა ტრეფიკინგის წინააღმდეგ განხორციელებული ღონისძიებების, ქუჩაში მცხოვრები და მომუშავე ბავშვების პრობლემების და ბავშვთა არალეგალური მიგრაციის რისკების შესახებ, ასევე, სასჯელაღსრულების სისტემაში არასრულწლოვანთა განთავსებასა და მათ რეაბილიტაციაზე ისაუბრეს.
მინისტრის მოადგილეებმა სპეციალურ მომხსენებელს სამინისტროების სამომავლო გეგმები და პროექტებიც გააცნეს.
გაერო-ს დელეგაცია საქართველოში 11 აპრილს ჩამოვიდა. დელეგაციის წევრები აღმასრულებელი, საკანონმდებლო და სასამართლო ხელისუფლების, არასამთავრობო ორგანიზაციებისა და ბიზნესსექტორის წარმომადგენლებს ხვდებიან. დელეგაცია შემაჯამებელ პრესკონფერენციასაც გამართავს და საქართველოს 18 აპრილს დატოვებს.

• Deputy Ministers of Internal Affairs and Corrections met UN Special Rapporteur
Mr. Archil Talakvadze, the Deputy Minister of Internal Affairs and Mrs. Tamar Khulordava, the Deputy Minister of Corrections held a meeting with Mr. Maud de Boer-Buquicchio, Special Rapporteur on the sale of children, child prostitution and child pornography. The parties talked about the measures carried out against minors trafficking, the problems related to the children living and working in the streets and the children’s illegal migration as well as their placement in the penitentiary system and rehabilitation.
The Deputy Ministers introduced to the Special Rapporteur the future plans and projects of the Ministries.
The UN delegation arrived in Georgia on April 11. The delegation members will meet the representatives of executive, legislative and judicial authority, nongovernmental organizations and business-sector. The delegation will hold summarizing press conference and leave Georgia on April 18.