• შინაგან საქმეთა მინისტრი ავსტრიის ელჩს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური საქართველოში ავსტრიის რესპუბლიკის ელჩს - თომას მიულმანს შეხვდა. შეხვედრას ასევე ესწრებოდა საქართველოში ავსტრიის პოლიციის ატაშე, გერალდ ჰიორმანი.
მხარეებმა საქართველოსა და ავსტრიის რესპუბლიკის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებულ მჭიდრო და ნაყოფიერ ურთიერთობაზე ისაუბრეს და ხაზი გაუსვეს საპოლიციო თანამშრომლობის განვითარებაში პოლიციის ატაშეების როლს.
ვახტანგ გომელაურმა ავსტრიის ელჩს ევროკავშირთან უვიზო რეჟიმის შენარჩუნების კუთხით, მიმდინარე წლის 1 იანვრიდან ამოქმედებული საკანონმდებლო ცვლილებების შესახებ ინფორმაცია მიაწოდა და ამ მიმართულებით საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ განხორციელებული ღონისძიებები გააცნო.

• THE MINISTER OF INTERNAL AFFAIRS MET WITH THE AMBASSADOR OF AUSTRIA
The Minister of Internal Affairs Vakhtang Gomelauri held a meeting with the Ambassador of the Republic of Austria to Georgia – Thomas Műhlmann. The meeting was also attended by the Austrian Police Attach – Gerald Hrmann.
Parties discussed tight and fruitful relations existing between the law enforcement agencies of Georgia and the Republic of Austria and underlined the role of the police attachs in the development of police cooperation.
Vakhtang Gomelauri provided information to the Ambassador of Austria on the legislative changes enacted since 1 January of this year in connection to maintaining EU visa-free regime and familiarized him with the measures implemented for this purpose by the Ministry of Internal Affairs.