• შინაგან საქმეთა მინისტრი გაერთიანებული სამეფოს ახლად დანიშნულ ელჩს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა გაცნობითი შეხვედრა გამართა საქართველოში დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან, მარკ კლეიტონთან, რომელმაც მიმდინარე წლის აგვისტოდან დაიწყო საქართველოში მოღვაწეობა.
შეხვედრაზე მხარეებმა საქართველოსა და გაერთიანებული სამეფოს სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებული მჭიდრო და ეფექტიანი საპოლიციო თანამშრომლობის შესახებ ისაუბრეს.
ვახტანგ გომელაურმა განსაკუთრებით აღნიშნა გაერთიანებული სამეფოს დანაშაულთან ბრძოლის ეროვნული სააგენტოს (NCA) როლი საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს დანაყოფების შესაძლებლობების გაძლიერებაში და ელჩს სამომავლო თანამშრომლობის ხედვები და მიმართულებები გააცნო.
საუბარი ასევე შეეხო საზღვაო უსაფრთხოების უზრუნველყოფის მიმართულებით ორ ქვეყანას შორის არსებულ თანამშრომლობასა და სამომავლო გეგმებს, რაც მიმდინარე წლის 9 სექტემბერს ვიდეოკონფერენციის ფორმატით გამართულ საქართველო-ბრიტანეთის უორდროპის სტრატეგიული დიალოგის მეშვიდე შეხვედრაზე იქნა განხილული.

• The Minister of Internal Affairs met the newly appointed Ambassador of the Unite...
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri held an introductory meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to Georgia, Mark Clayton, who started his service in Georgia since August of this year.
At the meeting the parties discussed the existing close and effective police cooperation between the law enforcement agencies of Georgia and the United Kingdom.
Vakhtang Gomelauri underlined the role of the National Crime Agency (NCA) of the United Kingdom in the capacity building of the units of the Ministry of Internal Affairs and provided ambassador with the information on future cooperation perspectives and areas of cooperation.
The sides have also stressed the existing cooperation and future plans between the two countries in the field of maritime security, which were discussed at the seventh round of the Georgia-UK Wardrop Strategic Dialogue held on 9 September of this year in video-conference format.