• შინაგან საქმეთა მინისტრი პოლიციელთა და მეხანძრეთა მსოფლიო ოლიმპიადაში გამარჯვებუ...
შინაგან საქმეთა მინისტრი პოლიციელთა და მეხანძრეთა მსოფლიო ოლიმპიადაში გამარჯვებულ ქართველ სამართალდამცველებს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური "პოლიციელთა და მეხანძრეთა მსოფლიო ოლიმპიური თამაშები - 2022"-ში გამარჯვებულ თანამშრომლებს შეხვდა. ვახტანგ გომელაურმა ოქროსმედალოსან სამართალდამცველებს წარმატებული ასპარეზობა პირადად მიულოცა და სამახსოვრო საჩუქრები გადასცა.
"პოლიციელთა და მეხანძრეთა მსოფლიო ოლიმპიური თამაშები - 2022" სხვადასხვა ქვეყნის ძალოვანი სტრუქტურების წარმომადგენლების მონაწილეობით, ნიდერლანდების სამეფოში, ქალაქ როტერდამში, გაიმართა.
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა ოლიმპიადაზე 6 ოქროს მედალი მოიპოვეს და სპორტის სხვადასხვა სახეობაში ჩემპიონები გახდნენ.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა - თეიმურაზ კალანდაძემ, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის გურიის მთავარი სამმართველოს უფროსმა - კობა კობახიძემ და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომელმა - ლევან გილიგაშვილმა ძალისმიერ წოლჭიმში, სხვადასხვა წონით კატეგორიაში, ოქროს მედლები მოიპოვეს.
პოლიციელთა და მეხანძრეთა მსოფლიო ოლიმპიადაზე, ძიუდოს სახეობაში გაიმარჯვა და ასევე ოქროსმედალოსანი გახდა საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომელი - გიგა ბერიაშვილი.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ლოჯისტიკის დეპარტამენტის სამმართველოს უფროსი - ადამურ არქანია კი მკლავჭიდში 2 ოქროს მედალს დაეუფლა.
"პოლიციელთა და მეხანძრეთა მსოფლიო ოლიმპიური თამაშები - 2022"-ში გამარჯვებული ქართველი სამართალდამცველები არაერთი საერთაშორისო სპორტული ასპარეზობის პრიზიორები არიან.

• Minister of Internal Affairs met the Georgian law enforcement officers - winners...
Minister of Internal Affairs met the Georgian law enforcement officers - winners of the World Police and Fire Games
The Minister of Internal Affairs Vakhtang Gomelauri met the winners of the "World Police and Fire Games - 2022". Vakhtang Gomelauri personally congratulated the gold medalist law enforcement officers on their successful competition and presented them with memorable gifts.
The "World Police and Fire Games - 2022" was held in Rotterdam, in the Kingdom of the Netherlands, with the participation of representatives of the law enforcement agencies of various countries.
The representatives of the Ministry of Internal Affairs of Georgia won 6 gold medals at the Games and became champions in various sports.
Teimuraz Kalandadze, Director of the Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, Koba Kobakhidze, Head of the Guria Main Division of the Patrol Police Department and Levan Giligashvili, the employee of the Patrol Police Department won gold medals in bench press in different weight categories.
Giga Beriashvili, the employee of the Patrol Police Department, won in the judo category at the World Police and Fire Games - 2022 and also became a gold medalist.
Head of the Division under Logistics Department of the Ministry of Internal Affairs - Adamur Arkania won 2 gold medals in arm-wrestling.
Georgian law enforcement officers – winners of the "World Police and Fire Games - 2022" are medalists of many international sports competitions.