• შინაგან საქმეთა მინისტრი სახალხო დამცველს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა, სახალხო დამცველ, ლევან იოსელიანთან გაცნობითი შეხვდა გამართა.
გაცნობით შეხვედრას შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველი მოადგილე, შალვა ბედოიძე და შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე - ალექსანდრე დარახველიძე დაესწრნენ.
ვახტანგ გომელაურმა ლევან იოსელიანს სახალხო დამცველის თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და სამომავლო საქმიანობაში წარმატება უსურვა.
შეხვედრაზე ყურადღება შინაგან საქმეთა სამინისტროს მუშაობის სპეციფიკასა და პრიორიტეტულ მიმართულებებზე გამახვილდა.
ასევე, საუბარი შეეხო სახალხო დამცველის აპარატის მანდატსა და ორი ინსტიტუციის სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივებს.
შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა ადამიანის უფლებების დაცვის კუთხით შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და სახალხო დამცველის თანამშრომლობის მნიშვნელობაზე ისაუბრეს და თანამშრომლობის ფორმატისა და კოორდინაციის მექანიზმების ჩამოყალიბების შესახებ იმსჯელეს.
ვახტანგ გომელაურმა აღნიშნა, რომ ადამიანის უფლებების და მათი უსაფრთხოების დაცვა სამინისტროსთვის ერთ-ერთ პრიორიტეტულ მიმართულებას წარმოადგენს და ამ კუთხით მუდმივად ხდება თანამშრომელთა შესაძლებლობების გაძლიერება.

• The Minister of Internal Affairs met with the Public Defender
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, held an introductory meeting with the Public Defender, Levan Ioseliani.
First Deputy Minister of Internal Affairs Shalva Bedoidze and Deputy Minister of Internal Affairs Aleksandre Darakhvelidze attended the introductory meeting.
Vakhtang Gomelauri congratulated Levan Ioseliani on his appointment as Public Defender and wished him success in his future work.
At the meeting, attention was focused on the specifics and priority directions of the work of the Ministry of Internal Affairs.
Also, the conversation touched on the mandate of the Office of the Public Defender and the prospects of future cooperation between the two institutions.
Within the framework of the meeting, the parties talked about the importance of cooperation between the Ministry of Internal Affairs and the Public Defender in terms of human rights protection and discussed the formation of cooperation format and coordination mechanisms.
Vakhtang Gomelauri noted that the protection of human rights and their safety is one of the priority directions for the Ministry, and in this regard, the capacity of employees is constantly being strengthened.