• შინაგან საქმეთა მინისტრი სამცხე-ჯავახეთში იმყოფება
შინაგან საქმეთა მინისტრი ალექსანდრე ჭიკაიძე სამცხე-ჯავახეთის რეგიონში იმყოფება. მინისტრმა შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველო, ახალქალაქის, ნინოწმინდის, ადიგენის და ასპინძის რაიონული სამმართველოები მოინახულა. ალექსანდრე ჭიკაიძე პირადად გაეცნო თანამშრომლებს და მათი მუშაობის პირობებს, ასევე მიიღო ინფორმაცია რეგიონში არსებული ვითარების შესახებ. მინისტრმა შსს-ს დანაყოფების თანამშრომლების მუშაობა დადებითად შეაფასა და მადლობა გადაუხადა მათ დაკისრებული მოვალეობის წარმატებით შესრულებისთვის.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ასევე დაათვალიერა ასპინძაში შსს-ს მშენებარე კომპლექსური ბაზა. ბაზის მშენებლობა რამდენიმე თვეში დასრულდება და მის ტერიტორიაზე სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფი განთავსდება.
დღის ბოლოს მინისტრი ახალციხეს ეწვია და რაიონული სამმართველო და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის სამცხე-ჯავახეთის მთავარი სამმართველო დაათვალიერა.

• Ministry of Internal Affairs is visiting Samtskshe-Javakheti region
Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze is visiting Samtskhe-Javakheti Region. Minister visited Samtskhe-Javakheti Regional Main Division as well as Akhalkalaki, Ninotsminda, Adigeni and Aspindza regional police divisions. Minister met the personnel and got acquainted with work conditions and received information on the current situation. Minister positively assessed activities held by the policemen of the region and expressed his gratitude for fulfilling police duties.
Minister of Internal Affairs also visited police base which is under construction at the moment. Construction works of the base will be completed in several months, where various police units will be located.
By the end of the day Minister visited Akhaltsikhe where he viewed Akhaltsikhe regional police building and Patrol Police Division of Samtskhe-Javakheti region.