• შინაგან საქმეთა მინისტრი საქართველოში ნატოს სამეკავშირეო ოფისის ხელმძღვანელს შეხ...
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა საქართველოში ნატოს სამეკავშირეო ოფისის ხელმძღვანელთან, როზარია პუგლისთან შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ნატო-საქართველოს თანამშრომლობის ფარგლებში არსებულ პრიორიტეტულ მიმართულებებსა და ამ კუთხით შინაგან საქმეთა სამინისტროს კომპეტენციაში შემავალ საკითხებზე ისაუბრეს.
შეხვედრის მონაწილეებმა განსაკუთრებული ყურადღება დაუთმეს შავი ზღვის უსაფრთხოების სფეროში თანამშრომლობის გაღრმავებას.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ხაზი გაუსვა ბათუმში დაგეგმილი ჩრდილოატლანტიკური საბჭოს ვიზიტის მნიშვნელობას, რაც ნატოს მხრიდან მტკიცე მხარდაჭერის მორიგი დადასტურებაა.
ვახტანგ გომელაურმა მადლობა გადაუხადა ნატოს სამეკავშირეო ოფისის ხელმძღვანელს სამინისტროში დაგეგმილ და მიმდინარე რეფორმებში მხარდაჭერისთვის და იმედი გამოთქვა, რომ წარმატებული თანამშრომლობა მომავალში კიდევ უფრო გაძლიერდება.

• The Minister of Internal Affairs met with the Head of NATO Liaison Office in Geo...
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri held a meeting with the Head of NATO Liaison Office in Georgia, Rosaria Puglisi.
At the meeting, parties discussed the priority directions of the NATO-Georgia cooperation and the progress made by the Ministry of Internal Affairs within its competences. Particular attention was paid to the enhancement of cooperation on the Black Sea security.
The Minister of Internal Affairs highlighted the significance of up-coming North Atlantic Council visit in Batumi that is yet another demonstration of NATO’s strong support to Georgia.
Vakhtang Gomelauri extended his gratitude to the Head of NATO Liaison Office for continuous support to ongoing and planned activities of the Ministry and expressed hope for further enhancement of successful cooperation.