• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე „შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებები...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე „შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებების შესახებ“ საქართველოს კანონის აღსრულების მონიტორინგის მიზნით გამართულ კომიტეტის სხდომას დაესწრო
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, ნინო ცაციაშვილმა საქართველოს პარლამენტის ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტში „შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებების შესახებ“ საქართველოს კანონის აღსრულების მონიტორინგის მიზნით გამართულ შეხვედრაში მიიღო მონაწილეობა.
მინისტრის მოადგილემ, „შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებების შესახებ“ საქართველოს კანონიდან გამომდინარე, შინაგან საქმეთა სამინისტროში შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებების დაცვის მიზნით განხორციელებული აქტივობებისა და სამომავლო გეგმების შესახებ ისაუბრა.
ნინო ცაციაშვილმა კანონის აღსრულების მიზნით სამინისტროში შესაბამისი სამომავლო აქტივობების დაგეგმვასა და განხორციელებაზე სრული მზადყოფნა გამოთქვა, საქართველოს პარლამენტის ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტთან თანამშრომლობის გზით.
„შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებების შესახებ“ საქართველოს კანონი 2021 წლის 1 იანვარს ამოქმედდა და ითვალისწინებს შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთათვის, დისკრიმინაციის გარეშე, ცხოვრების ყველა სფეროში მათი სრულყოფილი მონაწილეობის ხელმისაწვდომობის ძირითად პრინციპებსა და მექანიზმებს.

• Deputy Minister of Internal Affairs attended the Committee session aimed at moni...
Deputy Minister of Internal Affairs attended the Committee session aimed at monitoring the Enforcement of the Law of Georgia on the Rights of Persons with Disabilities
The Deputy Minister of Internal Affairs, Nino Tsatsiashvili attended the meeting aimed at monitoring the implementation of the Law of Georgia on the Rights of Persons with Disabilities held by the Committee on Human Rights and Civil Integration of the Parliament of Georgia.
The Deputy Minister stemming from the Law of Georgian on the “Rights of Persons with Disabilities” spoke about the activities and future plans of the Ministry of Internal Affairs aimed at the protection of the rights of persons with disabilities.
Nino Tsatsiashvili expressed full readiness to plan and implement relevant future activities in the Ministry for law enforcement, in cooperation with the Human Rights and Civil Integration Committee of the Parliament of Georgia.
The Law of Georgia on the Rights of Persons with Disabilities entered into force on January 1, 2021 and provides for the basic principles and mechanisms for persons with disabilities for full participation in all spheres of life without discrimination.