• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების შესახებ კონფერენციას დაესწრნენ
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძე და შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი გოგა რაზმაძე სასტუმრო „ჰოლიდეი ინში“, საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების შესახებ ევროკავშირის მხარდაჭერით ორგანიზებულ კონფერენციას დაესწრნენ. კონფერენციაზე არასამთავრობო ორგანიზაციამ „საქართველოს ალიანსი უსაფრთხო გზებისთვის“ ქვეითებისა და მძღოლების ქცევის შესახებ ჩატარებული კვლევის შედეგები წარადგინა.
კონფერენციის მიზანი იყო დაინტერესებული მხარეებისთვის ინფორმაციის მიწოდება იმ მიზეზების შესახებ, რის გამოც ქვეითები და მძღოლები საგზაო მოძრაობის წესებს არღვევენ. კონფერენციის ფარგლებში, შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების პროგრამაზე ისაუბრეს, რომელიც შს მინისტრ გიორგი მღებრიშვილის დავალებით მზადდება და უახლოეს მომავალში განხორციელდება.
ღონისძიებას ასევე დაესწრნენ ქალაქ თბილისის ვიცე-მერი ირაკლი ლექვინაძე, საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების, განათლებისა და მეცნიერების, რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროების წარმომადგენლები, ამერიკის შეერთებული შტატების, ნიდერლანდების სამეფოს, ესტონეთის რესპუბლიკის საელჩოების წარმომადგენლები, არასამთავრობო სექტორი და სხვა დაინტერესებული მხარეები.

• Deputy Minister of Internal Affairs along with Patrol Police Department Director...
Deputy Minister of Internal Affairs along with Patrol Police Department Director attended the conference dedicated to pedestrians and drivers behavior
Deputy Minister of Internal Affairs Archil Talakvadze and Director of Patrol Police Department Goga Razmadze within the frames of the EU project “Pedestrians Safety Advocacy” of “Georgia Alliance for Safe Roads” attended the research presentation on pedestrians and drivers behavior at “Holyday Inn” hotel.
The conference was aimed at providing interested parties with relevant information on reasons why pedestrians and drivers violate traffic rules on the daily basis. Within the frames of the conference representatives of the Ministry of Internal Affairs discussed preventive measures for the elimination of the violations and ways to improve traffic safety.
Event was also attended by Vice Major of Tbilisi Irakli Lekvinadze, representatives of the Economy and Sustainable Development, Education and Science, Regional Development and Infrastructure Ministries, non-governmental sector and representatives of United States, Netherlands and Estonia Embassies in Georgia as well as other interested parties.