• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ევროპის საბჭოს პროექტის მმართველი კომიტეტის მ...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ევროპის საბჭოს პროექტის მმართველი კომიტეტის მეხუთე შეხვედრას დაესწრო
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, ნინო ცაციაშვილი ევროპის საბჭოს მიერ დაფინანსებული პროექტის - „დისკრიმინაციის, სიძულვილით მოტივირებული დანაშაულისა და სიძულვილის ენის წინააღმდეგ ბრძოლა საქართველოში" - მმართველი კომიტეტის მეხუთე შეხვედრას დაესწრო და სამინისტროს მიერ საანგარიშო პერიოდში გაწეულ საქმიანობასთან დაკავშირებით მოხსენება წარადგინა.
შეხვედრის მონაწილეებმა შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და სხვა პარტნიორი უწყებების მიერ გასული 6 თვის განმავლობაში პროექტის მხარდაჭერით განხორციელებული აქტივობები და მომდევნო საანგარიშო პერიოდისთვის დაგეგმილი ღონისძიებები განიხილეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო განაგრძობს პროექტთან მჭიდრო თანამშრომლობას დისკრიმინაციასა და სიძულვილით მოტივირებულ დანაშაულებთან დაკავშირებით თანამშრომელთა კვალიფიკაციის, საზოგადოებრივი ცნობიერების ამაღლებისა და სხვა მნიშვნელოვანი მიმართულებებით.

• Deputy Minister of Internal Affairs attended the fifth meeting of the Steering ...
Deputy Minister of Internal Affairs attended the fifth meeting of the Steering Committee of the Council of Europe project
The Deputy Minister of Internal Affairs, Nino Tsatsiashvili, attended the fifth meeting of the Steering Committee of the Council of Europe-funded project - "Fight against discrimination, hate crimes and hate Speech in Georgia" and presented a report on the activities of the Ministry during the reporting period.
The participants of the meeting discussed the activities implemented by the Ministry of Internal Affairs and other partner agencies during the past 6 months with the support of the project and the activities planned for the next reporting period.
The Ministry of Internal Affairs continues to work closely with the project in the area of training of personal, raising public awareness regarding discrimination and hate crime as well as other important directions.