• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ლევან იზორია ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასა...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ლევან იზორია ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის თანამომხსენებლებს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ლევან იზორია, შსს-ს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორ შალვა კვინიხიძესთან და პარლამენტის საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის თავმჯდომარე თედო ჯაფარიძესთან ერთად, ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის თანამომხსენებლებს - მიხაელ აასტრუპს, ბორის სილევიჩს და ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის სამდივნოს უფროსის მოადგილე ბას კლაინს შეხვდა.
მხარეებმა საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული მდგომარეობა და შინაგან საქმეთა სამინისტროში მიმდინარე რეფორმები განიხილეს.
ევროპის საბჭოს წარმომადგენლების ვიზიტი საქართველოსთან მიმართებაში მიმდინარე მონიტორინგის პროცედურის ფარგლებში ხორციელდება და საქართველოს პრემიერ-მინისტრთან, პრეზიდენტთან, მთავრობის წარმომადგენლებთან და არასამთავრობო სექტორთან შეხვედრებს ითვალისწინებს.

• Deputy Minister of Internal Affairs met with met with co-reporters from Parliame...
Deputy Minister of Internal Affairs met with met with co-reporters from Parliamentary Assembly of the Council of Europe
Deputy Minister of Internal Affairs Levan Izoria along with the director of International Relations Department Shalva Kvinikhidze and Chairman of Foreign Relations Committee at the Georgian Parliament Tedo Japaridze met with co-reporters from Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) – Mr. Michael Aastrup Jensen, Mr. Boriss Cilevics and the Deputy Head of Secretariat, Mr. Bas Klein
The parties discussed the state of affairs on the occupied territories of Georgia and important reforms that were and are being implemented at the Ministry of Internal Affairs.
The visit is held within the framework of the on-going monitoring procedure in respect of Georgia and includes meetings with the Prime Minister of Georgia, the President of Georgia, other Members of the Government of Georgia and non-governmental organizations.